REKLAMA

Biomed-Lublin zaoferuje akcje w trybie subskrypcji prywatnej

2021-09-27 17:46
publikacja
2021-09-27 17:46
Biomed-Lublin zaoferuje akcje w trybie subskrypcji prywatnej
Biomed-Lublin zaoferuje akcje w trybie subskrypcji prywatnej
/ Biomed

Zarząd spółki Biomed-Lublin podjął uchwałę emisyjną i zaoferuje 1.265.202 akcje serii S po cenie emisyjnej 10,59 zł za sztukę w trybie subskrypcji prywatnej - podała spółka w komunikacie. Emisja jest wynikiem zawartej wcześniej umowy inwestycyjnej.

"Emisja akcji serii S dokonana zostanie w trybie subskrypcji prywatnej, w ten sposób, że spółka złoży jednej osobie prawnej ofertę objęcia nowo emitowanych nieuprzywilejowanych akcji na okaziciela serii S w zamian za wkład pieniężny za cenę emisyjną wynoszącą 10,59 zł (...) za jedną akcję serii S" - napisano w komunikacie.

Celem emisji jest pozyskanie kapitału na realizację inwestycji rozwojowych związanych z produktami leczniczymi: szczepionką przeciwgruźliczą BCG oraz ONKO BCG, a także - w razie takiej potrzeby - zasilenie kapitału obrotowego spółki.

We wrześniu Biomed informował, że zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity. Zgodnie z informacją Ipopemy Securities zostało zgromadzone 13,4 mln zł w związku ze sprzedażą w okresie od 4 maja do 17 września 1.265.202 akcji pożyczonych od akcjonariuszy po średniej cenie 10,59 zł za akcję.

Proces pozyskania kapitału w formie equity podzielony był na dwie części. W ramach pierwszej, o której Biomed informował w kwietniu zostało zgromadzonych 21,4 mln zł w wyniku sprzedaży przez Ipopemę 1.734.798 akcji po średniej cenie 12,33 zł za akcję.

Zgodnie z umową inwestycyjną zarząd Biomedu miał podjąć uchwałę emisyjną i zaoferować akcje nowej emisji, a Ipopema lub podmiot przez nią wskazany miał być zobowiązany do objęcia i opłacenia akcji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki