REKLAMA

BioMaxima liczy na istotny wzrost rentowności spółki w 2018 roku

2018-02-19 10:54
publikacja
2018-02-19 10:54

BioMaxima liczy na istotny wzrost rentowności spółki w 2018 roku dzięki realizacji nowej inwestycji w Lublinie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Firma oczekuje znacznej poprawy wskaźników finansowych począwszy od czwartego kwartału.

Prezes spółki Łukasz Urban wskazał w komunikacie, że 2017 rok upłynął m. in. pod znakiem przygotowania planu inwestycyjnego, który umożliwić ma "pełną realizację synergii wynikającą z podwojenia wielkości sprzedaży w segmencie mikrobiologii", dzięki koncentracji produkcji w Lublinie.

"Prowadzone inwestycje otworzą nas też na nowe produkty i nowe rynki” - poinformował prezes Urban.

Spółka realizuje obecnie program inwestycyjny, którego całkowita wartość wynosi 19 mln zł. Z tej kwoty 9,7 mln zł zostanie przeznaczone na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz zakładu produkcyjnego, a 7,5 mln zł na maszyny, urządzenia, wartości niematerialne i prawne. Na opracowanie testów do oznaczania lekooporności wykorzystane zostanie 0,8 mln zł, a środki przeznaczone na rozwój działalności eksportowej wyniosą 1 mln zł.

"Spółka realizuje przyjęty program inwestycyjny i liczy na znaczną poprawę wskaźników finansowych począwszy od czwartego kwartału 2018 roku" - podano w komunikacie.

BioMaxima odnotowała w 2017 roku 948 tys. zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach netto ze sprzedaży na poziomie 33 mln zł (+15 proc. rdr).

"Zarząd BioMaxima SA dobrze ocenia wypracowane wyniki finansowe i liczy na istotny wzrost rentowności spółki w 2018 roku dzięki realizacji nowej inwestycji w Lublinie" - podano w komunikacie.

BioMaxima to notowany na NewConnect producent podłoży mikrobiologicznych, odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro. (PAP biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki