Bezpłatna woda na lotnisku Chopina

Od wtorku pasażerowie mogą korzystać z bezpłatnej wody pitnej na warszawskim lotnisku Chopina. Trzy dystrybutory ustawiono w strefie zastrzeżonej portu, za kontrolą bezpieczeństwa.

(Lotniska Chopina w Warszawie)

Darmowa woda to spełnienie obietnic sprzed kilku miesięcy. Mała, półlitrowa butelka wody kosztuje w sklepach na lotnisku Chopina co najmniej sześć złotych. Na wysokie ceny narzekali pasażerowie. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdzał, czy ajenci sklepów nie weszli w zmowę cenową. Kontrole były prowadzone na lotniskach w całym kraju.

Pod koniec maja władze portu zadeklarowały, że udostępnią dystrybutory, dzięki którym pasażerowie mogliby korzystać z bezpłatnej wody pitnej. Miały one stanąć w czerwcu, ale pojawiły się dopiero teraz. Korzystający mogą zarówno napić się na miejscu, jak i nalać wodę do butelki.

Lotnisko Chopina jest pierwszym portem w kraju, który gwarantuje bezpłatną wodę dla pasażerów. Niedawno w porcie pojawiły się automaty telefoniczne, z których można bezpłatnie dzwonić zarówno na numery stacjonarne, jak i komórkowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR.A. Pszoniak/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 21 juraszczy

Nareszcie ! Ceny na lotniskach to po prostu jakas masakra. Na Balicach bulka z serem i salata za 24.90...

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl