REKLAMA

Będzie strajk w Kauflandzie? Związkowcy chcą 800 zł podwyżki

2020-02-06 10:33
publikacja
2020-02-06 10:33

W grudniu pracownicy Kauflandu ogłosili, że w rozmowach z zarządem postulują wzrost wynagrodzeń o 800 zł dla każdego zatrudnionego. Na początku lutego odbyły się kolejne negocjacje, jednak pracodawca nie przychyla się do pomysłu tak gwałtownego wzrostu płac. 

/ fot. Anatol Chomicz / FORUM

"Wobec braku porozumienia związek podtrzymał swój postulat wzrostu wynagrodzeń o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce" - poinformował Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" na swojej stronie na Facebooku. 

Zarząd organizacji pracowniczej odbył kolejne rozmowy, tym razem we własnym gronie. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu referendum strajkowego. Zdaniem strony pracowniczej zarząd Kauflandu nie przedstawił żadnej propozycji podwyżki. 

Kaufland w informacji prasowej podtrzymuje, że jest jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców w tym sektorze. "W kontekście pracy na popularnym w branży stanowisku kasjer/sprzedawca wynagrodzenie podstawowe wzrasta wraz ze stażem pracy. W pierwszym roku pracownicy mogą otrzymać nawet do 3400 zł brutto miesięcznie, w tym 400 zł za 100% frekwencję w pracy, czyli tzw. dodatek motywacyjny. Dodatkiem takim są objęci pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Ma on na celu nagrodzenie pracowników, którzy wyróżniają się dyspozycyjnością i wzorową obecnością w pracy i został wprowadzony w marcu tego roku. Co ważne, wynagrodzenia są rewaloryzowane, a ostatnia podwyżka płac miała miejsce we wrześniu br." - czytamy w informacji prasowej. 

Zarobki w Lidlu i w Biedronce. Ile płacą "na kasie"?

Wynagrodzenia kasjerów w Lidlu i Biedronce to temat, który nie schodzi z afiszów. Pensje stale rosną, pracownicy dyskontów nierzadko otrzymują niemal tyle, ile wynosi średnia płaca w kraju. Sprawdzamy, ile zarabia się „na kasie”.


Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ania_199
przy galopującym wzroście kosztów życia to ciągle nie są dobre pieniądze, w tym jesteśmy najbardziej opodatkowanym narodem w Europie, a jakość co raz niższa, czy przeciętny singiel w tej naszej demokracji mógłby mieć wybór i nie składać się na socjal dla tych którzy i tak te dzieci mieli już od dawna albo i tak przy galopującym wzroście kosztów życia to ciągle nie są dobre pieniądze, w tym jesteśmy najbardziej opodatkowanym narodem w Europie, a jakość co raz niższa, czy przeciętny singiel w tej naszej demokracji mógłby mieć wybór i nie składać się na socjal dla tych którzy i tak te dzieci mieli już od dawna albo i tak by je mieli bo panuje u nich kultura królicza, nie ważne że jedna izba, przekrój wieku dzieci od nastolatków po noworodka, czyżby dziwnym trafem odkąd jest 500+ składka na "państwo" rosła ze wszystkich stron? żeby to przynajmniej rozliczane było i te pieniądze szły na te dzieci na rzeczy dla nich, na zajęcia pozalekcyjne, ferie wyjazdowe itd, ale nikt tych nieodpowiedzialnych rodziców nie pyta o faktury, nie można nic zrobić dla firm, dla pielęgniarek, dla górnictwa, dla BHP, emerytów nie można uwolnić od skarbówki, ale byle Januszowi i Grażynie na używki trzeba dołożyć
iwonka50
Nie wiem ile oni tam zarabiają ale u mnie w mieście, Kaufland ma najbardziej gburowatą obsługę na kasach. Już nie wspomnę o bałaganie z cenami w sklepie - te działkę też pewnie obrabiają kasjerki w międzyczasie.
glos_rozsadku
a ja chcę 8000 podwyzki
lol345
Niestety ale teraz wychodzą zaniedbania rządu w tej kwestii. Zamiast od 15 lat podnosić pomału kwote wolną od podatku i płace minimalną to nagle teraz się przebudzili i będą podnosić od razu po 400zł tyle tylko że wykończą część firm jednoosobowych które i tak już ledwo dyszą.Niech podniosą płacę minimalną Niestety ale teraz wychodzą zaniedbania rządu w tej kwestii. Zamiast od 15 lat podnosić pomału kwote wolną od podatku i płace minimalną to nagle teraz się przebudzili i będą podnosić od razu po 400zł tyle tylko że wykończą część firm jednoosobowych które i tak już ledwo dyszą.Niech podniosą płacę minimalną dla wielkich koncernów a małe firmy niech płacą ZUS od obrotu.
antek10
Dlatego duże firmy omijają ten kraj. Boją sie związków zawodowych. Ni z gruszki ni z pietrzyszki bach 800 zł podwyżki. Inwestycje światowych koncernów w Polsce w przeliczeniu na głowę są mniejsze niż w każdym z krajów Europy Środkowej.
luka76
Czy aby na pewno? https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-potrzebuje-pracownikow-fizycznych-7817012.html
antek10 odpowiada luka76
:-) potrafisz czytać ze zrozumieniem? Podany link dotyczy "talentów"
luka76 odpowiada antek10
No tak. Ty pewnie "elyta".

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki