REKLAMA

Zarobki w Lidlu i w Biedronce. Ile płacą "na kasie"?

2020-02-06 06:06, akt.2020-02-06 11:33
publikacja
2020-02-06 06:06
aktualizacja
2020-02-06 11:33

Wynagrodzenia kasjerów w Lidlu i Biedronce to temat, który nie schodzi z afiszów. Pensje stale rosną, pracownicy dyskontów nierzadko otrzymują niemal tyle, ile wynosi średnia płaca w kraju. Sprawdzamy, ile zarabia się „na kasie”.

/ fot. Filip Błażejowski/Piotr Lampkowski / FORUM

Dla kogo sabbatical, a dla kogo na start 4000 brutto? Kto może liczyć na bezpłatną opiekę medyczną, kartę Multisport i umowę o pracę od pierwszego dnia zatrudnienia? Lidl i Biedronka stale rywalizują nie tylko pensjami, ale również szeregiem benefitów, które może pozazdrościć niejedna korporacja.

Wynagrodzenia pracowników sklepu w Lidlu zaczyna się od 3100 zł, a w przypadku magazyniera  obsługującego wózek widłowy – 4050 zł brutto. W Biedronce po podwyżkach zatrudnieni otrzymają na „dzień dobry” od 3050 zł brutto – jednak w tej stawce jest wliczona premia za obecność.

Zarobki w Biedronce 2020 r.

Biedronka od pierwszego stycznia 2020 roku podniosła pracownikom pensje od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Stawki w tym markecie wahają się w zależności od zajmowanego stanowiska, stażu pracy i lokalizacji. Zatrudnieni na pełny etat na stanowisku sprzedawca-kasjer zarobią od 3050 do 3400 zł brutto – kwoty te zwierają już premię za obecność.

Zarobki w Biedronce (zł brutto)
Stanowisko Na początek Po trzech latach stażu
Sprzedawca-Kasjer* 3050-3400 3200-3650 brutto
Magazynier* 3400-4150 Brak informacji
Magazynier kompletacji* 3400-4150 Brak informacji
Źródło: oprac. własne Bankier.pl *pensje zawierają premię za brak nieplanowanych nieobecności

Pensja pracownika Biedronki rośnie wraz ze stażem – wynagrodzenie wzrośnie po pierwszym oraz po trzecim roku pracy. Jak podaje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, w przypadku co najmniej 3-letniego stażu wysokość zarobków wyniesie od 3200 w mniejszych miejscowościach do 3400 w dużych – wliczając premię za obecność.

Dodatkowo zatrudnieni w Biedronce otrzymają premie uznaniowe, od stycznia 2020 roku dodatek ten wzrośnie i wyniesie maksymalnie 270 złotych brutto (do 2020 roku maksymalna stawka dodatku wynosiła 200 zł brutto).

Benefity pracowników Biedronki
Jeronimo Martins Polska posiada ponad 20 programów socjalnych dla pracowników i ich rodzin, wśród nich znalazły się:
 • zasilenie karty przedpłacowej na zakupy w Biedronce dwa razy do roku
 • zapomogi oraz nieoprocentowane pożyczki na cele mieszkaniowe
 • paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci
 • program badań profilaktycznych
 • karta Multisport
 • wyprawka dla noworodka
 • wyprawka dla pierwszoklasisty
 • kolonie letnie, obozy językowe i turnusy rekreacyjno-rehabiltiacyjne dla dzieci pracowników
 • umowa o pracę bez okresu próbnego.
Źródło: oprac. własne Bankier.pl na podstawie ogłoszeń o pracę w Biedronce

W przypadku zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych podwyżki wyniosą od 150 do 500 zł brutto. Pensje magazynierów i magazynierów kompletacji wyniosą od 3400 do 4150 zł brutto przy uwzględnieniu braku nieplanowanych nieobecności. Również ci pracownicy mogą liczyć na miesięczne premie uznaniowe. Magazynier kompletacji przy średniej efektywności ma szansę dostać dodatkowo 1200 zł brutto lub więcej.

Zarobki w Lidlu w 2020 r.

W 2020 roku pracownicy Lidla na stanowisku kasjer-sprzedawca otrzymują na start od 3400 do 4150 zł brutto. Po dwóch latach pracy wynagrodzenie wzrasta i wynosi od 3700 do 4600 zł brutto – wynagrodzenia różnią się w zależności od lokalizacji sklepu, w przypadku dużych aglomeracji wynagrodzenia są odpowiednio wyższe.

Zarobki w Lidlu (zł brutto)

Stanowisko Na początek Po roku stażu Po dwóch latach stażu
Kasjer-sprzedawca 3400-4150 3500-4350 3700-4600
Magazynier – komisjonowanie towaru Do 4000** Brak informacji Do 4800*
Magazynier obsługujący wózek widłowy 4050** Brak informacji Do 4900*

Źródło: oprac. własne Bankier.pl

*po trzech latach stażu

** dane za 2019 r.

Pracownicy magazynu, którzy zajmują się komisjonowaniem towaru z pełnym zakresem odpowiedzialności, zaczynają pracę w Lidlu z pensją do 4000 zł brutto.  Po trzech latach stawka wzrasta do 4800 złotych brutto.

Benefity pracowników Lidla

Pracownicy Lidla mogą liczyć na:
 • bezpłatną prywatną opiekę medyczną
 • kartę Multisport
 • ubezpieczenie na życie
 • akcje specjalne organizowane we współpracy z Medicoverem i Multisportem
 • bony świąteczne, paczki dla dzieci i upominki
 • wyprawkę dla noworodka i wyprawkę dla pierwszoklasisty
 • dodatkowy urlop, sabbatical, wynoszący od 1 do 3 miesięcy dla pracowników z co najmniej 5-letnim stażem
 • zdrowe przekąski
 • obchody jubileuszy stażu pracy zatrudnionych
 • upominki z okazji świąt
 • darmową kawę i herbatę
 • opiekę fizjoterapeuty i posiłek za złotówkę w przypadku pracy w centrach dystrybucyjnych
Źródło: oprac. własne Bankier.pl na podstawie ogłoszeń o pracę w Lidlu 

W przypadku pracowników magazynu, którzy obsługują wózek widłowy, stawka wynosi 4050 zł brutto, a po trzech latach może wzrosnąć do 4900 zł brutto.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
cyklotron
inspektor w woj. inspektoracie ochrony środowiska po studiach na start 2800 brutto...
pelna dyspozycyjnosc i odpowiedzialność za podejmowane decyzje plus znajomosć wielu ustaw.
polecam
tergal
Czy Biedra działa w podobnym systemie franczyzowym jak Żabka czy McDonald's?
bentley66
ta i same promocje.....

https://webmagazyn.pl/drastycznie-skoczyla-liczba-promocji-na-produkty-bio-dyskonty-zdecydowanym-liderem-wzrostu/
cxap
Za mało aby godnie żyć. To około 2300 złotych.
joska
Nic nie dają z własnej kieszeni bo ostatnio biedra podniosła ceny towarów więc mają na podwyżki i jeszcze są dużo do przodu-wystarczy zbierać paragony i porównać je co rok.
specjalnie_zarejstrowany1
normalnie szok ja myslalem ze to wlasnie z kiszeni przypadkowego Portugalczyka
lukas5841
Coś mi się tu nie zgadza. Mam w rodzinie osobę pracującą już ponad rok w Biedronce na pełnym etacie, w mieście do 10k ludności. Parę dni temu dostała aneks do umowy jest na nim wyraźnie 2600zł brutto i jako dodatek premia uznaniowa. Powyżej tej kwoty mają jedynie starsi kasjerzy i ogólnie pojęte kierownictwo sklepu.Coś mi się tu nie zgadza. Mam w rodzinie osobę pracującą już ponad rok w Biedronce na pełnym etacie, w mieście do 10k ludności. Parę dni temu dostała aneks do umowy jest na nim wyraźnie 2600zł brutto i jako dodatek premia uznaniowa. Powyżej tej kwoty mają jedynie starsi kasjerzy i ogólnie pojęte kierownictwo sklepu.
Jednak patologicznie kiepskie obsadzenie sklepu ( na dziennej zmianie max 4-5 osób ) uzyskanie jakichkolwiek premii uznaniowych jest bardzo trudne bo są one uzależnione od wyniku sprzedażowego placówki ale także przede wszystkim od oceny tzw tajemniczego klienta. Wystarczy, że ocena będzie poniżej bodaj 80% i o premii można zapomnieć. A o to bardzo łatwo - wystarczy nie zapytać o kartę przy kasie lub na czas nie sprzątnąć podłogi po jakimś przypadku.
anddzb
Bardzo proszę o podanue definicji, premia za obecność. Pytanie wynika z złych doświadczeń, że lepiej zarażać grypą niż sie leczyć na l-4. Jako klient zasmarkanych i kaszlacych sprzedawców nie toleruję szczególnie przy pieczywie i warzywach.
Tylko błagam nic nie piszcie o myciu warzyw i rąk, bo to nie jest profilaktyka
Bardzo proszę o podanue definicji, premia za obecność. Pytanie wynika z złych doświadczeń, że lepiej zarażać grypą niż sie leczyć na l-4. Jako klient zasmarkanych i kaszlacych sprzedawców nie toleruję szczególnie przy pieczywie i warzywach.
Tylko błagam nic nie piszcie o myciu warzyw i rąk, bo to nie jest profilaktyka tylko normalne zachowanie.
degrengolada
jeśli chociaż jeden dzień w miesiącu przesiedzisz na l4 to możesz zapomnieć o premii, a ona jest całkiem duża. Zatem ludzie tam "nie chorują" tylko głośno kaszlą i nie mają kataru tylko alergię wodną..
bt5
Jeżeli budowa na prowincji płaci 2600 - 3000 brutto, a Lidl jak podaje 3500 - 4000 brutto to oczywiscie składa się aplikację do Lidla. Problem polegan tym że po 10 - ciu aplikacjach jest przez 1 rok brak odpowiedzi a potme, ni stąd ni ząwąd proponują 1/2 etatu . A inne sklepy mają non stop plakaty na drzwiach . ale to Jeżeli budowa na prowincji płaci 2600 - 3000 brutto, a Lidl jak podaje 3500 - 4000 brutto to oczywiscie składa się aplikację do Lidla. Problem polegan tym że po 10 - ciu aplikacjach jest przez 1 rok brak odpowiedzi a potme, ni stąd ni ząwąd proponują 1/2 etatu . A inne sklepy mają non stop plakaty na drzwiach . ale to na 1/4 - a nawet 1/6 etatu, piątki, soboty.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki