Beata Szydło zapowiada kroki prawne po materiale "Superwizjera". "To obrzydliwe kłamstwo"

2019-11-17 11:05
publikacja
2019-11-17 11:05

Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi podającymi się w Rytlu za wolontariuszy było "kontaktami polityków PiS z gangsterami" jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem - podkreśliła b. premier Beata Szydło. Zapowiedziała kroki prawne wobec osób rozpowszechniających tego typu pomówienia.

/ fot. Sejm RP/Joanna van Fenema / Flickr

Była premier i obecna europosłanka Beata Szydło w niedzielę na Twitterze zapowiedziała kroki prawne wobec osób rozpowszechniających informacje o "kontaktach polityków PiS z gangsterami" podczas spotkania w Rytlu w 2017 r.

"Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było +kontaktami polityków PiS z gangsterami+ jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem. Wobec osób, rozpowszechniających tego typu pomówienia będą zastosowane kroki prawne" - napisała Szydło.

W sobotę telewizja TVN w programie "Superwizjer" wyemitowała reportaż "Naziol, kibol, bandyta" o Olgierdzie L. - jednym z przywódców klubu motocyklowego o nazwie Bad Company, do którego - jak informują autorzy reportażu - należą między innymi recydywiści i neonaziści. Reporterzy "Superwizjera" podejrzewają, że organizacja zajmuje się sutenerstwem, handlem narkotykami i wymuszaniem haraczy.

"Dokumentując działalność Olgierda L. i jego żołnierzy reporterzy +Superwizjera+ dotarli do pochodzącego z 2017 roku nagrania ze spotkania przestępców z urzędującą wtedy premier Beatą Szydło, ówczesnym ministrem obrony Antonim Macierewiczem i ówczesnym ministrem środowiska Janem Szyszką. W 2017 roku członkowie Bad Company pojechali do zniszczonej przez wichurę pomorskiej miejscowości Rytel. Na zdjęciach z tej miejscowości można zobaczyć między innymi Sławomira K. i Bartosza L., którzy brali udział w bójce zakończonej śmiercią +Zachara+. W tym samym czasie miejsce katastrofy wizytowała ówczesna premier Beata Szydło. Film z tego przypadkowego spotkania nagrał Sławomir K ps. +Sero+" - podaje TVN.(PAP)

ozk/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (3)

dodaj komentarz
search
Niech pilnuje synka bo znowu cos zmajstruje. juz niedlugo podobno babcia zostsnie
prs
Tvn, niema o czym mowic..
A bankrut.pl liczy na "klikniecia" by przy okazji, zarobic - powazna instytucja, niema co..
znawca_inwestor
Dobrze że jest jeszcze konkurencja wobec państwowej TVP

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki