Barack Obama i John Kerry chcą rozmawiać w Polsce o demokracji

Prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry podejmą temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO. Zapowiedział to zastępca rzecznika Departamentu Stanu Mark Toner.

Prezydent USA Barack Obama podejmie temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO
Prezydent USA Barack Obama podejmie temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO (fot. YURI GRIPAS / Reuters)

Podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy zagranicznych akredytowanych w Waszyngtonie Toner poinformował, że temat jakości demokracji amerykańscy politycy podejmą podczas rozmów dwustronnych z przedstawicielami polskich władz. "Mamy długotrwałe i bliskie związki z Polską. Jako państwo należące do tej samej rodziny demokracji oraz sojusznik, Stany Zjednoczone głęboko troszczą się o Polskę. W tym kontekście sekretarz Kerry i prezydent Obama oczekują dyskusji z nowym przywództwem politycznym Polski na temat całej gamy spraw dwustronnych i wielostronnych. Wśród tych spraw jest także kwestia naszego zaniepokojenia jakością demokracji w Polsce" - powiedział Mark Toner.

Komentując obiekcje Rosji dotyczące planów zwiększenia obecności wojsk NATO we wschodniej Europie oświadczył z kolei, że Sojusz musi utrzymać zdolności do szybkiego reagowania i obrony swoich członków. Zastępca rzecznika Departamentu Stanu podkreślił, że NATO będzie kontynuować tego rodzaju działania i że zwiększona aktywność Paktu na wschodniej flance jest konsekwencją działań Rosji, miedzy innymi na Ukrainie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~żydANTYPOLAK

no to "dobrzy" pejsaci polacy Aple Baum i Radzio ładnie i równo plują na Polskę z oddali w swoich gazetkach .Ta Aple dostała obywatelstwo polskie od buraka komora....

! Odpowiedz
1 6 ~miro

buraku obamo, podsłuchiwanie "przyjaciólki" merkelowej było bardzo demokratyczne

! Odpowiedz
2 4 ~JA6969

Ale on to robił w trosce o demokracyjkę światową. A swoją drogą jak Merkelkę podsłuchiwał to nasi nawet w kiblu nie są bezpieczni o knajpach nie wspominając ;)

! Odpowiedz
1 3 ~sadfsadf

komedia, odchodzi i niech lepiej zajmie sie golfem

! Odpowiedz
3 7 ~owal

po piersze to porozmawiajmy o wizach, ktore to obierak banana obiecal zniec dla Polakow
a wogole, to po co rozmawiac z kims, kto wlasnie gasi swiatlo????

! Odpowiedz
3 5 ~Jeny

I to jest demokracja????
Edward Snowden w czerwcu przewrócił świat do góry nogami. Ujawnił bowiem tajne informacje o programie inwigilacji obywateli PRISM w USA. Sprawa wywołała światowe oburzenie. Snowden przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości zbiegł do Hong-Kongu, a teraz pozwoli mieszkańcom tego miasta, by zdecydowali o jego ekstradycji.

Sprawa Snowdena odbija się bardzo szerokim echem na całym świecie. Głównie dlatego, że ujawnione przez byłego pracownika CIA informacje są po prostu szokujące. Program PRISM pozwalał bowiem władzom USA na pobieranie informacji o obywatelach od Microsoftu, Google czy Facebooka

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 6 ~TaśmyPrawdy

dobre dobre, PO przez 8 lat będąc u władzy kradziejowało ile się da i co się da, objadało się ośmiorniczkami za nasze pieniądze POdatników(ale reżimowy TVN, niemecki Onet, Michnik itd klaskali), gdyby dalej zostało u władzy wyprzedało by polskie ziemie i lasy państwowe i rzeki, wprowadziło POdatek katastralny(1% wartości nieruchomości mies)w ten sposób wywłaszczając Polaków a w ich domy/mieszkania polokować uchodzców islamistów(NAZWALI TO DEMOKRACJĄ ZAGROŻONĄ PISEM).Liczne afery: Amber Gold,Podsłuchowa,hazardowa.a ich sukcesy to gender, podwyższony VAT na 23%(gdyby byli dalej PO u władzy byłby pewnie 27%).Nazwali to DEMOKRACJĄ KTÓREJ ZAGROŻENIEM JEST PIS I TRZEBA JEJ BRONIĆ M IN KODem i ostatnim koleżką w urzędzie tj Rzeplińskim ludzie no śmiech na sali

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 ~PISSS

NAJLEPSZY PREZYDENT !!! NIE BOI SIĘ MÓWIĆ PRAWDĘ. PROPAGANDA PO I KOD NIE DZIAŁA NA LUDZI WYKSZTAŁCONYCH.

! Odpowiedz
2 5 ~Amerykanista

Panie Obama nie tędy droga, a co z bliskim wschodem?no tak wojny na świecie muszą być zawsze bo wojna przynosi zyski.

! Odpowiedz
4 2 ~PISSS

NAJLEPSZY PREZYDENT !!! NIE BOI SIĘ MÓWIĆ PRAWDĘ. PROPAGANDA PIS NIE DZIAŁA NA LUDZI WYKSZTAŁCONYCH.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil