Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2019 r.

2019-11-29 14:50
publikacja
2019-11-29 14:50

Koniec roku przynosi klientom banków pozytywne informacje. Do 15 grudnia banki mają obowiązek zrównania stawek za przelewy i wypłaty z bankomatów w euro z tymi, które są pobierane w przypadku operacji krajowych. W praktyce oznacza to obniżki.

Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2019 r. / fot. Brian A Jackson / Shutterstock

Nowy wymóg nakłada na banki rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady. Jednym z pierwszych banków, które wdrożyły zmiany, jest ING Bank Śląski. W jego przypadku zmiany weszły w życie 29 listopada br. W grudniu kolejkę rozpoczyna PKO Bank Polski (wraz z Inteligo) u którego aktualizacja stawek nastąpi na początku miesiąca. 12 grudnia br. zmian można spodziewać się w mBanku, a 3 dni później m.in. w Alior Banku, Banku Pocztowym, Nest Banku czy T-Mobile Usługi Bankowe. Czytaj więcej: Tanie przelewy i bankomaty – Unia wymusiła obniżki.

Od 1 grudnia br. klienci Banku Pekao mogą realizować przelewy Express Elixir przez bankowość internetową lub mobilną. Bank zapowiedział wprowadzenie tej usługi w taryfie prowizji i opłat z 18 czerwca br. Stawka za każdą taką transakcję będzie wynosiła 5 zł. Bank Pocztowy wprowadza 15 grudnia br. prowizję za wpłaty realizowane we wpłatomatach sieci Euronet. Z kolei w ING Banku Śląskim od 29 grudnia br. będzie trzeba zapłacić za obsługę karty Mastercard w telefonie. Do tej pory obowiązywało zwolnienie.

Nawiązując do płatności realizowanych za pomocą smartfona, warto nadmienić, że Alior Bank wycofuje możliwość korzystania z płatności mobilnych (HCE/NFC). W tym miesiącu zniknie również możliwość zamówienia nowej naklejki zbliżeniowej w T-Mobile Usługi Bankowe. Z naklejki zbliżeniowej rezygnuje również Bank Pocztowy. Czytaj więcej: Alior Bank wycofuje płatności HCE oraz T-Mobile wycofuje naklejkę zbliżeniową.  

Grudzień (a także koniec listopada) okazuje się dobrym miesiącem dla planujących zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Z okazji Black Friday można skorzystać ze specjalnej promocji w niektórych bankach. Taką ofertę mają m.in. BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski czy mBank. Czytaj więcej: Pożyczki specjalnie na Black Friday.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na grudzień 2019 r.

MDe

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki