Bank of America: Wciąż nie jest za późno, by kupować dolara

Dobre dane gospodarcze zza oceanu nadal będą wspierały amerykańską walutę, zapowiadają stratedzy Bank of America.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Stymulacja fiskalna w USA, zaostrzanie polityki Fedu, słabnące dane z globalnej gospodarki oraz sprowadzanie przez amerykańskie korporacje zysków do kraju – to zdaniem specjalistów BofA czynniki przemawiające za scenariuszem kontynuacji umacniania się dolara w dalszej części tego roku. Jednocześnie według nich inwestorzy nie w pełni dostrzegają niebezpieczeństwo wynikające z sytuacji we Włoszech. Waluta amerykańska wciąż ma potencjał umocnienia, po tym jak od początku roku umocniła się do euro o 3,4 proc., oceniają specjaliści

„Dalsze napływanie z USA dobrych danych, w porównaniu ze słabszymi odczytami z reszty świata, w końcu będzie musiało doprowadzić do kolejnej fali zwyżek notowań dolara” – piszą w piątkowej nocie do klientów stratedzy pod kierunkiem Athanasiosa Vamvakidisa.

Jednocześnie eksperci BofA wróżą koniec słabej passy dolara australijskiego, który od początku roku stracił wobec amerykańskiego odpowiednika 4,6 proc. Na przerwanie słabej passy „aussie” pozwoli dokonująca się dywersyfikacja gospodarki z antypodów od surowców. Nie należy się jednak spodziewać poprawy nastawienia inwestorów do dolara kanadyjskiego, którego kurs wobec dolara amerykańskiego spadł od początku roku o 4,7 proc., zapowiadają specjaliści BofA.

„Czas na zawarcie porozumienia w sprawie renegocjacji NAFTA wyczerpuje się” – wynika z raportu.


MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 37 dr_zweig

Stopy procentowe NBP po raz pierwszy w historii III RP są niższe niż stopy FED. Jeśli kapitał napłynie do dolara to złoty mocno straci i to do większości walut

! Odpowiedz
30 21 fred_

Tu akurat Dzon-irol ma racje. PLN bedzie lecial w dol i to ostro.

! Odpowiedz
55 13 john-eire

Inaczej mówiąc wciąż nie jest za późno by wyrzucać zloty.

! Odpowiedz
4 23 the_mind_renewed

Jednocześni BOA (Bank of America) ostrzega że: społeczeństwo i przedsiębiorstwa są nadmiernie zadłużone. To takie chińskie ostrzeżenie żeby nie był o jak coś się stanie że nie ostrzegali.

! Odpowiedz
3 13 vlad_palownik

To te same śturmoki, które w 2007 roku twierdziły, że rynek subprime w USA jest silny i fantastycznej kondycji. Wydrukować, pociąć i na gwoździu w wygódce umieścić takie analizy.

Z ichniejszej mowy na naszą:
1. "Stymulacja fiskalna w USA" ulgi podatkowe dla bogatych Amerykanów
2. "sprowadzanie przez amerykańskie korporacje zysków do kraju" -- abolicja dla korporacji, które sprowadzą kasę z zagranicznych rajów podatkowych i robią buyback swoich akcji
3. "zaostrzanie polityki Fedu" -- wypłaszczanie krzywej rentowności, pogorszenie perspektyw gospodarczych i sprowadzenie recesji na lata 2019 i 2020 (teraz z turbodoładowaniem w postaci wojny handlowej z resztą świata)

Dolar poumacnia się w krótkiej i średniej perspektywie, a potem pizgnie lepiej niż w 2008.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 niepelnosprawny_org

najbardziej by to było gdyby sprzedac ruble i kupowac dolara, hm, zloty tez rosnie w sile, ale zobaczmy ostatnie tygodnie, a nawet miesiace, są takie wahnięcia, szczegolnie po mowie Draghiego, stopach amerykanskich i tak mamy rolley coaster, co nadrobilismy to znowu do tego poziomu, gonia sie jak dwie archaiczne lektyki z tymze, nie na tym samym "paliwie"...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
54 44 trooper

jakiś czas temu ulokowałem trochę środków na GPW i w funduszu spółek amerykańskich. Z inwestycją w GPW jestem na zero, inwestycja w spółki amerykańskie przyniosła podwójne zyski: jedne ze wzrostów wartości nominalnej w USD, drugie ze wzrostu wartości USD.
Kto zaufał PIS-owi w wyborach i zainwestował w Polsce ten jest dziś grubo w plecy w porównaniu do kogoś, kto zaraz po wyborach sprzedał złotówki i zainwestował w zamian w Europie czy USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
EUR/USD -0,03% 1,1292
2019-02-15 23:00:00
USD/PLN -0,14% 3,8267
2019-02-15 23:00:00
EUR/PLN -0,13% 4,3212
2019-02-15 23:00:00
CHF/PLN -0,18% 3,8044
2019-02-15 23:00:00

Kupuj walutę taniej -

Porównywarka kantorów internetowych
We care about safety
We care about safety
Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Sprawdź najlepszy kurs
We care about safety
We care about safety

Znajdź profil