Bank Pekao: pakiet pomocowy dla poszkodowanych z siedmiu województw

2019-05-29 14:04
publikacja
2019-05-29 14:04
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Przyspieszenie wypłaty odszkodowań z umów ubezpieczeń nieruchomości, zawieszenie spłaty rat w kredytach mieszkaniowych i pożyczek gotówkowych, kredyt budowlano-hipoteczny - to pakiet pomocowy Banku Pekao dla klientów poszkodowanych w wyniku zjawisk meteorologicznych z siedmiu województw.

Jak poinformował w środę w komunikacie Pekao SA, klienci banku mogą liczyć na uproszczenie i przyspieszenie wypłaty odszkodowań z umów ubezpieczeń nieruchomości, zawieszenie spłaty rat kredytów mieszkaniowych i pożyczek gotówkowych oraz możliwość skorzystania z kredytu budowlano-hipotecznego.

Pakiet pomocowy SOS obejmie poszkodowanych z gmin w siedmiu województwach południowej Polski, dotkniętych ostatnimi zjawiskami meteorologicznymi: dolnośląskim, lubelskim, opolskim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Aby skorzystać z pomocy, trzeba złożyć pisemne oświadczenie o poniesieniu strat w wyniku zjawisk pogodowych oraz - w przypadku kredytów i pożyczek zabezpieczonych nieruchomością - przedstawić dokumenty potwierdzające zgłoszenie i przyjęcie szkody przez ubezpieczyciela. Z pomocy będzie można skorzystać do 31 marca 2020 r.

W ubiegłym tygodniu Powszechny Zakład Ubezpieczeń poinformował, że uruchomił szybką ścieżkę obsługi zgłoszeń; firma wypłacała odszkodowania w ciągu jednego dnia od daty zgłoszenia szkody. Uruchomiona przez spółkę nadzwyczajna procedura likwidacji szkód miała być podtrzymana w związku z podtopieniami na południu kraju. (PAP)

autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Powódź w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki