REKLAMA
TYLKO U NAS

BUMECH S.A.: Porozumienie zawarte na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników

2025-12-30 11:01
publikacja
2025-12-30 11:01
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr

62

/

2025

Data sporządzenia:

2025-12-30

Skrócona nazwa emitenta

BUMECH S.A.

Temat

Porozumienie zawarte na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR – informacje poufne

Treść raportu:

Bumech S.A. informuje, że w dniu 29 grudnia 2025 roku w Katowicach zostało zawarte porozumienie pomiędzy Stroną Społeczną reprezentowaną przez organizacje związkowe, stroną rządową, Bumech S.A. oraz Zarządcą Sądowym Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” sp. z o.o. w restrukturyzacji (dalej: PG Silesia).

Porozumienie zostało podpisane w Katowicach w ramach posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, przy udziale Ministra Energii.

Porozumienie daje jego sygnatariuszom podstawę do wspierania funkcjonowania Kopalni Silesia i działań osłonowych dla jej pracowników.

Podstawowe uzgodnienia zawarte w porozumieniu to:

1. Podtrzymanie przez Bumech oferty dzierżawy Kopalni Silesia.

2. Powstrzymanie się Zarządcy sądowego PG Silesia od wypowiadania umów o pracę pracownikom PG Silesia (chyba że dzierżawa, o której mowa powyżej nie dojdzie do skutku) oraz niewyciąganie konsekwencji wobec protestujących pracowników.

3. Zobowiązanie się Strony związkowej do doprowadzenia do zakończenia trwającej akcji protestacyjnej.

4. Zobowiązanie się strony rządowej do podjęcia do 28 lutego 2026 roku działań zmierzających do wypracowania rozwiązań legislacyjnych, które - w razie niepowodzenia sanacji PG Silesia - umożliwią objęcie pracowników PG Silesia alokacją do innych zakładów górniczych i świadczeniami osłonowymi.

Porozumienie weszło w życie w związku z zakończeniem trwającej na terenie kopalni Silesia akcji protestacyjnej.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Data

Imię i Nazwisko

Stanowisko/Funkcja

Podpis

2025-12-30

Andrzej Bukowczyk

Wiceprezes Zarządu

2025-12-30

Janetta Ostafin

Prokurent

Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Nawet 6 miesięcy za 0 złotych
Nawet 6 miesięcy za 0 złotych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki