REKLAMA
RELACJA Z FORUM FINANSÓW

BOŚ SA: Pismo BFG w sprawie minimalnego wymogu dotyczącego funduszy własnych i zobowiązań kwalifikowanych - MREL

2024-12-20 16:06
publikacja
2024-12-20 16:06
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 30 / 2024
Data sporządzenia: 2024-12-20
Skrócona nazwa emitenta
BOŚ SA
Temat
Pismo BFG w sprawie minimalnego wymogu dotyczącego funduszy własnych i zobowiązań kwalifikowanych - MREL
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że powziął informację od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego („BFG”) o wyznaczonym poziomie MREL.

Wymóg MREL-TREA dla Banku nie uległ zmianie w stosunku do wymogu ustalonego dla Banku w oparciu o dane skonsolidowane w poprzednim cyklu planistycznym i w dalszym ciągu wynosi 12,00% TREA. Dodatkowo Bank powinien spełnić wymóg połączonego bufora. Bank jest obowiązany spełnić część wymogu MREL w formie funduszy własnych, podporządkowanych instrumentów kwalifikowalnych lub zobowiązań, o których mowa w art. 97b ust. 1 Ustawy o BFG w wysokości 11,03% TREA.

Wymóg MREL-TEM wynosi 4,5% kwoty ekspozycji całkowitej TEM do 31 grudnia 2025 r. oraz 7,1% od 1 stycznia 2026 r. Jednocześnie, Bank został poinformowany o zmianie formuły MREL-TEM obowiązującej od 1 stycznia 2026 r. Bank jest obowiązany spełnić część wymogu MREL w formie funduszy własnych, podporządkowanych instrumentów kwalifikowalnych lub zobowiązań, o których mowa w art. 97b ust. 1 Ustawy o BFG w wysokości 4,41% TEM do 31 grudnia 2025 r. oraz 7,1% od 1 stycznia 2026 r.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2024-12-20 Krzysztof Łabowski Wiceprezes Zarządu
2024-12-20 Piotr Kubaty Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Miejski model Ford Puma. Trwa wyjątkowa wyprzedaż

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki