BAH zapowiada reorganizację grupy i podwyższenie kapitałów w spółkach zależnych

2020-05-16 10:02
publikacja
2020-05-16 10:02
fot. Marcin Bołtryk /

British Automotive Holding zdecydował o podwyższeniu kapitałów w sześciu spółkach zależnych, reorganizacji spółki zależnej British Automotive Polska oraz przeprowadzeniu dezinwestycji w grupie kapitałowej - poinformowała spółka w komunikacie. Powodem jest trudna sytuacja wywołana pandemią Covid-19.

Podwyższenie kapitałów zakładowych odbędzie się przez wniesienie wkładów niepieniężnych w drodze konwersji na kapitał zakładowy wierzytelności przysługujących BAP wobec spółek zależnych. W efekcie BAP wniesie aportem na kapitał zakładowy przysługujące mu wierzytelności w łącznej kwocie 60,3 mln zł i 1,8 mln euro.

"Decyzja zarządu spółki o przeprowadzeniu podwyższeń kapitałów zakładowych w spółkach zależnych wynika z trudnej sytuacji finansowej spółek zależnych w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19. W ocenie zarządu skutki związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 mogą mieć również negatywny wpływ na działalność oraz osiągane wyniki finansowe spółek zależnych w przyszłości" - napisano w komunikacie.

BAH ma wystąpić o przyznanie dofinansowania do Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach zapowiedzianego programu wsparcia finansowego dla dużych przedsiębiorstw.

Spółka zapowiada także obniżenie kosztów działalności spółki zależnej British Automotive Poland, zmniejszenie jej zadłużenia oraz odroczenie płatności jej zobowiązań, w tym zobowiązań publicznoprawnych.

Wśród planowanych działań jest rozpoczęcie rozmów z wierzycielami handlowymi British Automotive Poland w zakresie umorzenia części przysługujących im wierzytelności lub odroczenia terminu płatności tych wierzytelności, redukcja zatrudnienia i kosztów operacyjnych. Zarząd zdecydował też o dezinwestycji trzech spółek zależnych, w tym jednej w Czechach BA Car Rental. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki