REKLAMA

Zmiany w zarządzie Tauron Polska Energia

2021-08-04 21:10
publikacja
2021-08-04 21:10
Zmiany w zarządzie Tauron Polska Energia
Zmiany w zarządzie Tauron Polska Energia
fot. Postmodern Studio / / Shutterstock

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia SA powołała Artura Michałowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. handlu, Krzysztofa Surmę na stanowisko wiceprezesa ds. finansów oraz Patryka Demskiego na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju. Artur Michałowski, zgodnie z decyzją rady nadzorczej, będzie również czasowo pełnił obowiązki prezesa zarządu - podała spółka w komunikacie prasowym.

Jak poinformowano, w najbliższej perspektywie nowy zarząd skoncentruje się na aktualizacji strategii, zdynamizowaniu zielonej transformacji koncernu oraz inwestycjach w nowoczesną sieć dystrybucyjną, odgrywającą kluczową rolę w rozwoju energetyki opartej na OZE.

"Tauron wymaga obecnie zdecydowanych działań, żeby sprostać wyzwaniom stawianym przez otoczenie rynkowe. Unijny Zielony Ład, pakiet regulacji klimatycznych „Fit for 55” i galopujące ceny uprawnień do emisji CO2 determinują kierunek zmian, które muszą zajść w polskiej energetyce. TAURON musi wykonać rzeczywisty Zielony Zwrot w zakresie mocy wytwórczych oraz utrzymać przewagę konkurencyjną w obszarze dystrybucji i sprzedaży" – powiedział, cytowany w komunikacie Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu.

"Cele te musimy połączyć z dyscypliną finansową oraz utrzymaniem bezpiecznych wskaźników zadłużenia. Kierunki transformacji chcemy przedstawić do końca tego roku w zaktualizowanej strategii Grupy Tauron" – dodał.

Michałowski od 2016 r. do 4 sierpnia 2021 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa SA.

Krzysztof Surma jest od 2009 r. związany z Tauronem, gdzie sprawował funkcję dyrektora wykonawczego ds. zarządzania finansami, a od maja 2021 r. do 4 sierpnia 2021 r. był dyrektorem pionu finansów.

Patryk Demski był ostatnio członkiem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o., a wcześniej m.in. piastował stanowisko wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos SA.

(PAP Biznes)

asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki