Apple przejmie McLarena?

O tym, że Apple planuje wejść na rynek motoryzacyjny, mówi się od dawna. Jednak w tej chwili korporacja z Doliny Krzemowej posunęła się o krok dalej i zamierza przejąć spółkę McLaren, skupioną wokół zespołu wyścigowego Formuły 1. 

(fot. Andrew Boyers / FORUM)

Jak donosi "Financial Times", transakcja producenta iPhone'ów będzie pierwszą tak dużą inwestycją w historii spółki od 2014 roku i zakupu firmy producenta słuchawek Beats Electronics. Koszt przejęcia McLarena wycenia się na 1-1,5 mld funtów, jednak zagraniczne media informują, że bardziej prawdopodobny będzie zakup dużego pakietu udziałów niż przejęcie całej firmy. 

Okazuje się, że rozmowy na temat tej inwestycji trwają już od kilku miesięcy. Jednak McLaren w rozmowie z CNBC dementuje te informacje i twierdzi, że w tym momencie nie można mówić o jakichkolwiek negocjacjach pomiędzy ich firmą a Apple'em. Natomiast firma produkująca iPhone'y odmówiła komentarza w tej sprawie. 

Powyższe przejęcie może mieć związek z ostatnimi zwolnieniami Apple'a w dziale, który pracuje nad stworzeniem samochodu marki. Pracownicy informowali wówczas, że producent iPhone'ów nie zamierza jednak rezygnować z projektu, tylko chce od nowa rozpocząć nad nim prace

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Adam

już dawno mówi się o samochodzie apple więc jak ich stać to niech kupują
https://wordtechblogs.wordpress.com

! Odpowiedz
1 35 ~mmajestic

I trzeba będzie zatankować iPaliwo 98,5 BP które będzie 3 razy droższe od standardowego, a na zwykłym nie pojedziesz bo będzie zainstalowany czujnik paliwa z funkcją iStop.

! Odpowiedz
0 20 ~zez

To będzie piękne zderzenie mentalności IT - "błąd? wypuścimy patcha" z mentalnością prawdziwych inżynierów "błąd? ktoś przez to zginie"

! Odpowiedz
0 26 ~sgsdg

dokładnie..i jeszcze wymyślą własne opony i paliwo niekompatybilne z normalnymi :D

! Odpowiedz
0 13 ~plebs

oby nie, powstanie iLaren na prund

! Odpowiedz
1 5 ~Gonzo

Co masz przeciwko ilarenowi na prunt? Na pewno będzie go można doładować przez złącze lightning, słuchać muzyki z iTunes i włączyć autopilota z Apple Maps :-). Może nawet da się sterować ajfonem.

! Odpowiedz
0 0 ~Fred odpowiada ~Gonzo

Oby nie Apple Maps - te mapy sa bardzo niedopracowane.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-02-24 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil