Allegro pozna naszą lokalizację. Zmiany w serwisie

Allegro wprowadza zmiany. Zgoda na udostępnienie lokalizacji użytkownika, nowe narzędzie sprzedażowe - Abonamanet Profesjonalny oraz inne modyfikacje od 5 listopada w serwisie. 

Zgoda na udostępnienie lokalizacji
Zgoda na udostępnienie lokalizacji (fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Allegro wprowadza zmiany w regulaminie. Wśród nich znajduje się dodatkowa zgoda na przetwarzanie danych dotyczących lokalizacji użytkownika. Osoby, które wyrażą zgodę na dostęp do miejsca pobytu otrzymają oferty ułożone na podstawie lokalizacji. Informacje o miejscu pobytu nie łączą się z innymi danymi osobowymi, zastrzega portal.

Użytkownik portalu może także spodziewać się, że w przypadku kontaktu z Allegro poprzez media społecznościowe, Allegro ma dostęp do niektórych jego danych udostępnianych przez np. Facebooka. Mogą to być nazwa użytkownika czy numer telefonu. Portal zastrzega, że pozyskuje takie dane tylko w celu odpowiedzi na pytania od użytkowników.

Allegro wprowadza nową usługę sprzedażową - Abonament Profesjonalny w cenie 199 zł. W ramach niego sprzedający będzie mógł zamieścić swój logotyp w ofertach, otrzyma dostęp do planeru kampanii Allegro Ads bez dodatkowych opłat oraz możliwość korzystania z rozszerzonych statystyk sprzedażowych. Dodatkowo użytkownik może korzystać ze wszystkich opcji dostępnych w ramach podstawowej wersji produktu. Abonament Podstawowy do koszt 39 zł. 

Od listopada nastąpią także zmiany w prowizjach i opłatach w niektórych kategoriach i podkategoriach serwisu, a promocyjny Program Monetowy zostanie przedłużony do 31 grudnia 2020 roku.

Ponadto, aby obsługa procesów płatności na Allegro oraz zapytań kupujących i sprzedających przebiegała sprawniej, od 17 grudnia Allegro umożliwi firmom obsługę także przez konsultantów spoza Allegro.

W ostatnim czasie portal dość często informuje o wprowadzanych zmianach i nowościach. We wrześniu Allegro wprowadziło opcję Zapłać Później, która pozwala na odroczenie płatności przy zakupie produktów z niektórych kategorii. Kilka tygodni temu serwis udostępnił nową funkcje informującą o czasie w jakim klient otrzyma przesyłkę.

DF

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 czytacz

Nie chc ę mieć przysyłanych żadnych ofet.Sam chcę wpisać w wyszukiwarkę czego i gdzie szukam i sobie znależć.Chcę być samodzielny mimo mego 60 letniego stażu życia!

! Odpowiedz
1 4 karbinadel

Teraz czekamy na tytuł "Urząd Skarbowy poza naszą lokalizację"

! Odpowiedz
11 19 zenon1984

Co to za tytuł? Ludzie na boga jest 2019 rok. Nawet sklep z karmą dla kotów zna naszą lokalizację. Na bogaaaaa! A to że mają dane z fejskia to też norma. NIe rozumiem sensacji?

! Odpowiedz
4 24 dziki_losos

Z tą lokalizacją to straszna głupota. Naprawdę tak ciężko jest wpisać 6 znaków: "Poznań", i wcisnąć przycisk "Pokaż oferty w pobliżu tej lokalizacji"? Dla 95% osób to nie ma kluczowego znaczenia, czy po przedmiot będą musieli podjechać 1 ulicę dalej, czy na drugi koniec miasta - to raczej drugo- czy raczej trzeciorzędna sprawa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 mkx

Być może będą oferować usługi, restauracje i tak dalej, gdzie fizyczna prezencja jest konieczna.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne