Allegro poinformuje, kiedy dostaniesz paczkę

2019-10-07 09:10
publikacja
2019-10-07 09:10

Allegro uruchomiło zapowiadaną przed miesiącem funkcję informującą o przewidywanym czasie dostawy. Informacje pojawiają się już podczas przeglądania ofert. Na razie jedynie opcja ta będzie dostępna u części sprzedających.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Allegro nareszcie poszło z duchem czasu i zaczęło informować o przewidywanym czasie dostawy zamówionego towaru. Informacje pojawiły się w ofertach pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak na razie, opcja ta jest dostępna jedynie u części sprzedających.

W zależności od tego, jak dokładne informacje wpisze do systemu Allegro sprzedający, termin dostawy wyświetli się w postaci konkretnej daty, przedziału dat lub liczby dni roboczych potrzebnych na dostawę.

Dane o tym, kiedy nabywca będzie mógł cieszyć się zakupem, pojawi się już podczas przeglądania ofert, w szczegółach dostawy, a także w formularzu dostawy i płatności.

– Dzięki przewidywanej dacie dostawy kupujący w łatwy sposób będą mogli porównać czas realizacji zamówienia dla różnych metod dostawy lub pomiędzy różnymi sprzedającymi – czytamy w serwisie Allegro.

Dotychczas informacje o wysyłce i przewidywanym dostarczeniu kupionego towaru za pośrednictwem Allegro był możliwy jedynie po otrzymaniu numeru przesyłki i linku do jej śledzenia od sprzedającego.
Teraz "dobrą wolę" sprzedających zastąpiły algorytmy. Te opierają się na informacjach dostarczonych przez wystawiającego aukcję, które dotyczą:

  • deklarowanego czasu wysyłki
  • informacji, czy paczka zostanie wysłana jeszcze w dniu złożenia zamówienia
  • kategorii
  • deklarowanego przez firmę kurierską czasu przewozu
  • danych o statusach poprzednich przesyłek
  • sezonowości sprzedaży (dłuższy czas dowozu w okresie przedświątecznym lub późniejsze wysłanie paczki z powodu urlopu sprzedającego)

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
enthe
To samo mam na aliexpress, poza tym taniej i bez oszustw.
xiven
prowizje dajcie normalne a nie jakieś bzdety wdrażaciacie, bezsensownie przestawiacie układy stron na coraz mniej intuicyjne
kryzysio
Coraz więcej sprzedających zaprasza bez ogródek do swoich własnych sklepów, bo tam mają niższe ceny bez złodziejskich prowizji.
forfun
allegro ze wszystkim wie lepiej i trzyma coraz krócej za mordę - ale to będzie miało odwrotny skutek.
prowizje 10% to tez przesada
trooper
Kombinują jak potrafią aby dobrać się do prywatnego kapitału. Strach się bać.
trysil
Gorsze jest to, że z możliwości oceniania usunęli "czas wysyłki". Czyli jeśli sprzedawca deklaruje wysyłkę "natychmiast", a wyśle po tygodniu, to nie ma możliwości oceny tego faktu (poza komentarzem słownym). Dla mnie to ważny detal, na podstawie którego dokonuję wyboru Gorsze jest to, że z możliwości oceniania usunęli "czas wysyłki". Czyli jeśli sprzedawca deklaruje wysyłkę "natychmiast", a wyśle po tygodniu, to nie ma możliwości oceny tego faktu (poza komentarzem słownym). Dla mnie to ważny detal, na podstawie którego dokonuję wyboru sprzedawcy.
karbinadel
Allegro coraz bardziej przypomina rząd: oni wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre.
cyklonb
To nie jest najmądrzejsze rozwiązanie zwłaszcza przy opcji 'kup też" wyświetla się kilka dat gdybym kupił dziś lub gdybym kupił gdy aukcja się kończy terminem wystawienia i wówczas widzę datę odległą np. o dwa tygodnie, w rzeczywistości przesyłkę otrzymuję 2 dni wcześniej niż to co podaje Allegro w To nie jest najmądrzejsze rozwiązanie zwłaszcza przy opcji 'kup też" wyświetla się kilka dat gdybym kupił dziś lub gdybym kupił gdy aukcja się kończy terminem wystawienia i wówczas widzę datę odległą np. o dwa tygodnie, w rzeczywistości przesyłkę otrzymuję 2 dni wcześniej niż to co podaje Allegro w najkrótszym terminie, jednym słowem antyreklama niektórych sprzedających. Już widziałem dopiski -Uwaga przesyłkę wysyłam w ciągu 24 godz i jest dostarczana w ciągu 48 godz- nie patrz na daty które podaje allegro.
karbinadel
Dokładnie - pomysł teoretycznie dobry, ale wykonanie jak zwykle bez sensu. Czasy są zawyżone co najmniej o 1-2 dni, bo np. list polecony priorytetowy w 99% dociera na drugi dzień po wysyłce, podobnie jak Pocztex48

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki