Allegro poinformuje, kiedy dostaniesz paczkę

Allegro uruchomiło zapowiadaną przed miesiącem funkcję informującą o przewidywanym czasie dostawy. Informacje pojawiają się już podczas przeglądania ofert. Na razie jedynie opcja ta będzie dostępna u części sprzedających.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Allegro nareszcie poszło z duchem czasu i zaczęło informować o przewidywanym czasie dostawy zamówionego towaru. Informacje pojawiły się w ofertach pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak na razie, opcja ta jest dostępna jedynie u części sprzedających.

W zależności od tego, jak dokładne informacje wpisze do systemu Allegro sprzedający, termin dostawy wyświetli się w postaci konkretnej daty, przedziału dat lub liczby dni roboczych potrzebnych na dostawę.

Dane o tym, kiedy nabywca będzie mógł cieszyć się zakupem, pojawi się już podczas przeglądania ofert, w szczegółach dostawy, a także w formularzu dostawy i płatności.

– Dzięki przewidywanej dacie dostawy kupujący w łatwy sposób będą mogli porównać czas realizacji zamówienia dla różnych metod dostawy lub pomiędzy różnymi sprzedającymi – czytamy w serwisie Allegro.

Dotychczas informacje o wysyłce i przewidywanym dostarczeniu kupionego towaru za pośrednictwem Allegro był możliwy jedynie po otrzymaniu numeru przesyłki i linku do jej śledzenia od sprzedającego.
Teraz "dobrą wolę" sprzedających zastąpiły algorytmy. Te opierają się na informacjach dostarczonych przez wystawiającego aukcję, które dotyczą:

  • deklarowanego czasu wysyłki
  • informacji, czy paczka zostanie wysłana jeszcze w dniu złożenia zamówienia
  • kategorii
  • deklarowanego przez firmę kurierską czasu przewozu
  • danych o statusach poprzednich przesyłek
  • sezonowości sprzedaży (dłuższy czas dowozu w okresie przedświątecznym lub późniejsze wysłanie paczki z powodu urlopu sprzedającego)

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 enthe

To samo mam na aliexpress, poza tym taniej i bez oszustw.

! Odpowiedz
0 6 xiven

prowizje dajcie normalne a nie jakieś bzdety wdrażaciacie, bezsensownie przestawiacie układy stron na coraz mniej intuicyjne

! Odpowiedz
2 34 kryzysio

Coraz więcej sprzedających zaprasza bez ogródek do swoich własnych sklepów, bo tam mają niższe ceny bez złodziejskich prowizji.

! Odpowiedz
3 31 forfun

allegro ze wszystkim wie lepiej i trzyma coraz krócej za mordę - ale to będzie miało odwrotny skutek.
prowizje 10% to tez przesada

! Odpowiedz
5 7 trooper

Kombinują jak potrafią aby dobrać się do prywatnego kapitału. Strach się bać.

! Odpowiedz
4 25 trysil

Gorsze jest to, że z możliwości oceniania usunęli "czas wysyłki". Czyli jeśli sprzedawca deklaruje wysyłkę "natychmiast", a wyśle po tygodniu, to nie ma możliwości oceny tego faktu (poza komentarzem słownym). Dla mnie to ważny detal, na podstawie którego dokonuję wyboru sprzedawcy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
27 31 karbinadel

Allegro coraz bardziej przypomina rząd: oni wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre.

! Odpowiedz
1 21 cyklonb

To nie jest najmądrzejsze rozwiązanie zwłaszcza przy opcji 'kup też" wyświetla się kilka dat gdybym kupił dziś lub gdybym kupił gdy aukcja się kończy terminem wystawienia i wówczas widzę datę odległą np. o dwa tygodnie, w rzeczywistości przesyłkę otrzymuję 2 dni wcześniej niż to co podaje Allegro w najkrótszym terminie, jednym słowem antyreklama niektórych sprzedających. Już widziałem dopiski -Uwaga przesyłkę wysyłam w ciągu 24 godz i jest dostarczana w ciągu 48 godz- nie patrz na daty które podaje allegro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 13 karbinadel

Dokładnie - pomysł teoretycznie dobry, ale wykonanie jak zwykle bez sensu. Czasy są zawyżone co najmniej o 1-2 dni, bo np. list polecony priorytetowy w 99% dociera na drugi dzień po wysyłce, podobnie jak Pocztex48

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne