REKLAMA

Ailleron rozmawia ws. akwizycji z 5 spółkami; do podpisania umowy powinno dojść w '21

2021-09-16 11:32
publikacja
2021-09-16 11:32
Ailleron rozmawia ws. akwizycji z 5 spółkami; do podpisania umowy powinno dojść w '21
Ailleron rozmawia ws. akwizycji z 5 spółkami; do podpisania umowy powinno dojść w '21
fot. Krystian Maj / / FORUM

Zarząd Ailleronu prowadzi intensywne rozmowy w sprawie akwizycji z 5 spółkami. Do podpisania umowy powinno dojść jeszcze w 2021 roku - poinformował w czwartek prezes Rafał Styczeń.

"Chcemy jak najszybciej akwirować, tym bardziej, że mamy znaczną sumę pieniędzy, żeby to robić. Cash, który posiadamy, ale też silne przepływy pieniężne obszaru usługowego pozwalają nam sięgnąć po finansowanie dłużne i zwiększyć znacząco skalę akwizycji ponad to, co mamy w planach. Przeglądnęliśmy kilkadziesiąt spółek z różnych regionów świata, rozmawialiśmy z 14, a intensywne rozmowy prowadzimy obecnie z pięcioma spółkami, więc myślę, że do końca roku powinniśmy coś podpisać" - powiedział podczas wideokonferencji prezes Rafał Styczeń.

"Jeśli chodzi o cele strategiczne to szukamy spółek, które mogą znacząco poprawić nam dostęp do kadr, jakości, ale również zmniejszyć różnice czasowe w stosunku do naszych klientów, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu" - dodał.

Ailleron opublikował w środę wyniki finansowe za I półrocze 2021 roku. Spółka miała w drugim kwartale 2021 r. 7,23 mln zł EBITDA oraz 46,24 mln zł przychodów, wobec 5,31 mln zł EBITDA oraz 35 mln zł przychodów rok wcześniej. Z obliczeń PAP Biznes wynika, że zysk netto w drugim kwartale 2021 r. wyniósł ok. 2,3 mln zł, a zysk operacyjny 4,45 mln zł.

W całym pierwszym półroczu 2021 r. Ailleron miał 85,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (wzrost rdr o 26,5 proc.) oraz wypracował 4,07 mln zł zysku netto (wzrost o 41,4 proc. rdr). EBITDA wrosła o ponad 58 proc. rdr do 13,4 mln zł.

"Wyniki fintechu za pierwsze półrocze są zgodne z naszymi przewidywaniami. Kontraktacja na klientach, która będzie się domykała na przestrzeni trzeciego i czwartego kwartału - i to zarówno w obszarze FinTech, jak i w obszarze HotelTech - pokazuje nam, że powinniśmy rok 2021 zamknąć na dodatnich wynikach w tych segmentach" - powiedział Tomasz Król, członek zarządu spółki Ailleron.

Jak wynika z jego wypowiedzi, zysk spółki przypadający na jednostkę dominującą na koniec 2021 rok powinien być nie gorszy niż w 2020 roku. (PAP Biznes)

sar/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki