REKLAMA

Agora zastawiła siedzibę przy Czerskiej

2017-09-20 08:45
publikacja
2017-09-20 08:45

Wydawca „Gazety Wyborczej” poinformował o ustanowieniu hipoteki na należącym do niego warszawskim biurowcu położonym przy ulicy Czerskiej 8/10. Kwota ustanowionej hipoteki opiewa na 202,5 mln złotych.

/ fot. Grzegorz Klatka / FORUM

„Zarząd Agory S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka") informuje niniejszym, iż Spółce zostało doręczone zawiadomienie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, VII Wydział Ksiąg Wieczystych, w przedmiocie wpisu w dniu 23 sierpnia 2017 r. hipoteki na przysługującym Agorze S.A. prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Warszawie, ul. Czerska 8/10 oraz przysługującym Spółce prawie własności budynku położonego na tej nieruchomości” – oznajmia spółka w środowym komunikacie ESPI.

Wpis obciążający księgę wieczystą Czerskiej 8/10 został ustanowiony jako zabezpieczenie limitu kredytowego, jaki Agora otworzyła w DNB Bank Polska. Hipoteka zabezpiecza spłatę wierzytelności banku obejmujące m.in. kapitał, odsetki od kapitału, odsetki za opóźnienie w spłacie kredytu, prowizje i opłaty od kredytu. Umowa dotyczy limitu kredytowego do wysokości 135 mln zł.

Poprzednio Agora korzystała z limitu kredytowego w Banku Polska Kasa Opieki S.A. Kredyt ten został już całkowicie spłacony. 7 czerwca została sfinalizowana transakcja przejęcia kontrolnego pakietu  akcji w banku Pekao przez kontrolowane przez Skarb Państwa PZU i Polski Fundusz Rozwoju.

/ Bankier.pl

W drugim kwartale 2017 roku Agora odnotował 0,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,07 mln zł straty rok wcześniej. Medialna spółka przeszła restrukturyzację i poprawiła wyniki operacyjne. Agora znów zaczęła zarabiać na segmencie prasowym.  

„To spore osiągnięcie , biorąc pod uwagę, że sprzedaż głównego produktu tego działu - "Gazety Wyborczej" - spada lawinowo. W pierwszym półroczu 2017 r. średnie rozpowszechnianie płatne "GW" wyniosło 131 tys. egzemplarzy i zmniejszyło się o 20,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Jednocześnie w okresie tym wpływy z jej sprzedaży spadły o 8,3 proc. rok do roku (warto dodać, że w ubiegłym roku dwukrotnie podnoszono ceny). Wpływy z reklam w "GW" stopniały zaś o 18 proc. W sumie reklamy i sprzedaż "Wyborczej" przyniosły w I półroczu 91,3 mln zł względem 93 mln zł w pierwszych sześciu miesiącach roku ubiegłego” – komentował wyniki koncernu z Czerskiej Adam Torchała.

Mimo poprawy w segmencie prasowym od kilku lat Agora jest już przede wszystkim przedsiębiorstwem rozrywkowo-reklamowym. Największą część przychodów generuje bowiem segment kinowy, wspierany przez reklamę zewnętrzną (billboardy) i działalność wydawniczą.

KK

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
prs
Dziadzius Adas jest bardzo wkurzony.
Zajumali dziadziusiowi Polske, kase, wplywy...
antypropaganda
Wyborcza? Przecież tego brukowca nikt już nie czyta..... poza oczywiście starymi SBekami i pełowskim betonem partyjnym .
tindala
GW miewa interesujący materiał , ale każda strona przełożona jest obowiązkową propagandową "kupą" i jako całość budzi silny odruch wymiotny.
sel
Ta dzisiaj wszyscy czytają... Radio Maryja... wszystko jest w internecie , na szczęście papka propagandowa dociera tylko do naiwnych..
jurnydziadek
Wyborcza nie potrafi nic zarobic, tylko dlugi robi. A podobno Zydzi uwazani sa za obrotnych ludzi i dobrych handlarzy ;)
tindala
Z ciekawości . Działkę na Czerskiej kupili czy dostali w ramach " magdalenki" ??
left
No tak, ale po tąpnięciu, po tym jak "dobra zmiana inaczej" wyrezała GW z prenumeraty firm podległych - GW potrafiła wyjść na mały ale jednak na plus.
Pytanie co za 3 lata zrobią wSieci, GP, TVRep i inne tego typu media..
Szczególnie jak powołane zostaną komisje śledcze ds Skoków i ich mentor z finansami
No tak, ale po tąpnięciu, po tym jak "dobra zmiana inaczej" wyrezała GW z prenumeraty firm podległych - GW potrafiła wyjść na mały ale jednak na plus.
Pytanie co za 3 lata zrobią wSieci, GP, TVRep i inne tego typu media..
Szczególnie jak powołane zostaną komisje śledcze ds Skoków i ich mentor z finansami da dyla do Luksemburga...
ajwaj
A wystarczylo BY pisac prawde :)
Sposób na miliardowy business zycia: prawda, bez lewicy, zadnicy,prawicy
janusz26904029
Popsuję wam humor, ale tu się nic nie zmieniło. Poprzednio hipoteka była ustanowiona dla Pekao, a teraz jest dla BNP, po prostu przenieśli kredyt. Dość normalna sytuacja w funkcjonowaniu firmy, że posiada kredyt zabezpieczony nieruchomością.

"Jednocześnie Spółka informuje, iż spłaciła w całości wszystkie
Popsuję wam humor, ale tu się nic nie zmieniło. Poprzednio hipoteka była ustanowiona dla Pekao, a teraz jest dla BNP, po prostu przenieśli kredyt. Dość normalna sytuacja w funkcjonowaniu firmy, że posiada kredyt zabezpieczony nieruchomością.

"Jednocześnie Spółka informuje, iż spłaciła w całości wszystkie zobowiązania z tytułu dotychczasowego Wielocelowego Limitu Kredytowego wraz z prowizją, odsetkami i innymi należnościami na rzecz Banku Polska Kasa Opieki S.A. na podstawie umowy zawartej w dniu 28 maja 2014 r. Spółka rozpoczęła także postępowanie zmierzające do wykreślenia hipoteki umownej ustanowionej na rzecz Banku Polska Kasa Opieki S.A. obciążającej wyżej wymienione aktywa. "

Jedyne co jest w tym ciekawe, to dlaczego przenoszą kredyt. Być może Pekao miał gorsze warunki, ale jest też możliwe, że od czasu przejęcia banku przez PZU obawiają się nieczystych zagrywek.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki