REKLAMA

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie zmiany warunków opcji menedżerskich Heliosa

2020-12-31 16:30
publikacja
2020-12-31 16:30
fot. Krzysztof Wierzbowski / FORUM

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie zmiany warunków opcji menedżerskich spółki zależnej Helios - podała grupa w komunikacie. Proponowane zmiany dotyczą m.in. odsunięcia w czasie terminu realizacji opcji put oraz call.

W czwartek Agora rozpoczęła negocjacje z kluczowymi menedżerami Heliosa, będącymi jednocześnie jej akcjonariuszami mniejszościowymi, na temat rozważanej zmiany warunków obowiązujących opcji kupna oraz sprzedaży posiadanych przez nich akcji w Helios.

Negocjacje mają dotyczyć m.in. odłożenia w czasie możliwości skorzystania z opcji sprzedaży akcji Heliosa przez menedżerów (opcja put), w ten sposób, że do zakończenia drugiego kwartału 2024 r. opcja obejmie maksymalnie 20 proc. akcji menedżerów. Z kolei opcja call - pozwalająca Agorze wezwać menadżerów do sprzedaży akcji Heliosa - będzie mogła zostać wykonana najwcześniej od początku 2025 r.

"Dodatkowo, cena wykupu 51 proc. akcji nabywanych w ramach opcji put ustalona zostałaby w oparciu o wyniki Heliosa za lata obrotowe 2018 i 2019" - napisano w komunikacie.

Agora podała, że na podstawie obecnych warunków opcji put, menedżerowie są uprawnieni do żądania zakupu przez Agorę wszystkich akcji za cenę obliczoną w oparciu o wyniki za ostatnie dwa lata obrotowe.

"Zmiana warunków opcji put oraz warunków opcji call wymaga zakończenia wyżej opisanych negocjacji sukcesem oraz zawarcia odpowiednich aneksów do umów opcyjnych wiążących spółkę i menadżerów" - dodano. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kris74keh
Najlepiej jakby Obajtek wykupił Agorę i ja spuscił do kanału, a w Heliosie można by sprzedawać orlenowskie parówki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki