REKLAMA

APANET S.A.: Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną

2022-10-01 23:29
publikacja
2022-10-01 23:29
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 10 / 2022
Data sporządzenia: 2022-10-01
Skrócona nazwa emitenta
APANET S.A.
Temat
Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Apanet S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Spółka", „Emitent”) niniejszym informuje, że spółka zależna Apanet Green System sp. z o.o. w dniu 30 września 2022 r. zawarła umowę ramową o współpracy ze spółką AQT Water S.A. z siedzibą w Łomży (dalej „AQT Water”), w zakresie wspólnego stworzenia nowoczesnych systemów zarządzania mediami w domach (jedno i wielorodzinnych), w przestrzeni miejskiej oraz w rolnictwie z nastawieniem na oszczędzanie zużycia wody i energii.

Wynikiem realizacji umowy ramowej ma być stworzenie przez spółkę zależną technologii do: (I) autonomicznego budynku, niezależnego od poboru wody wodociągowej, wykorzystujących jedynie naturalne zasoby dostępne w obrębie budynku, z naciskiem na wykorzystanie deszczówki i recycling ścieków szarych, (II) smart city, wykorzystywania wody deszczowej w przestrzeni miejskiej i zurbanizowanej terenach infrastruktury dużych i małych miast, (III) ograniczenia i redukcji wykorzystywania wody wodociągowej i wtórnego wykorzystania deszczówki do nawadniania upraw rolniczych. Powyżej wymienione technologie mają być stosowane w produktach AQT Water, a spółka Apanet Green System sp. z o.o. ma być dostawcą elektroniki oraz systemów sterowania.

Spółka ocenia, że posiadane przez nią know-how dotyczące otwartych systemów sterowania może zostać z powodzeniem wykorzystane do zaprojektowania sterowników inteligentnego domu oraz automatyki do sterowania poborem i zużyciem wody. W przypadku pomyślnego zrealizowania przedmiotu umowy Emitent rozszerzy swoje portfolio produktów. Niniejsze działania są zgodne z planami Emitenta w zakresie wykorzystania swej wiedzy i umiejętności w szerszym zakresie i wejścia w przyszłości na rynek produktów smart city i smart home.

Emitent zdecydował się na publikację niniejszego raportu, ponieważ sprzedaż sterowników do sterowania poborem i zużyciem wody może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe w przyszłości.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-10-01 Andrzej Lis Prezes Zarządu Andrzej Lis
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki