REKLAMA

20 tysięcy ludzi uczestniczyło w Marszu Żywych

2005-05-05 18:45
publikacja
2005-05-05 18:45
Marek Belka zaapelował by Marsze Żywych były szansą poznania się społeczeństw Polski i Izraela. Szef rządu przewodził wraz z premierem Izraela Arielem Szaronem marszowi, w którym wzięło udział 20 tysięcy osób. Uczestnicy przeszli z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu do Brzezinki.

Zwracając się do polskiej i izraelskiej młodzieży, polski premier przypomniał o wspólnej historii obu narodów przerwanej przez hitlerowców i Holokaust. Wyraził nadzieję, że nigdy na świecie nie powtórzy się tragedia holokaustu.

Marek Belka przytoczył słowa Jana Pawła Drugiego, który nazwał Żydów starszymi braćmi w wierze. Premier zaznaczył, że słowa te nabierają szczególnego wymiaru podczas obchodów Dnia Marszu Pamięci Holokaustu. Według Marka Belki, przesłanie, które powinniśmy wspólnie przekazać całemu światu brzmi: Zawiść i nienawiść takich rozmiarów nie może się nigdy już powtórzyć. "Dzięki takim spotkaniom świat może być lepszy" - powiedział Marek Belka.
Dodaj Bankier.pl w Google
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Izrael

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki