REKLAMA

120 tys. domów i mieszkań zostało zniszczonych w wyniku działań wojennych w Ukrainie

2022-06-30 22:23
publikacja
2022-06-30 22:23
120 tys. domów i mieszkań zostało zniszczonych w wyniku działań wojennych w Ukrainie
120 tys. domów i mieszkań zostało zniszczonych w wyniku działań wojennych w Ukrainie
fot. Vincenzo Circosta / / ZUMA Press

W wyniku działań wojennych 120 tys. domów i mieszkań oraz 20 tys. bloków mieszkalnych na Ukrainie zostało zniszczonych – powiedział w czwartek minister ds. wspólnot lokalnych i rozwoju terytorialnego Ukrainy Ołeksij Czernyszow.

W zdalnym wystąpieniu przed Europejskim Komitetem Regionów Czernyszow poinformował o skali zniszczeń powstałych w rezultacie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Ukraina jest niszczona, a zniszczenia są ogromne. Podam jeden przykład – domy prywatne. Mamy 120 tys. domów i mieszkań, które zostały zniszczone. Niebywała liczba, która cały czas rośnie. Poza tym bloki mieszkalne, 20 tys. takich bloków zostało zniszczonych. Oczywiście w różnym stopniu, nie wszystkie zburzono całkowicie, ale jedna trzecia z tych 20 tys. została zniszczona bezpowrotnie”- zaznaczył minister.

Dodał, że tak dzieje się również w przypadku infrastruktury krytycznej, mostów, elektrowni itd.

„Według wstępnych szacunków całkowita wartość bezpośrednio udokumentowanych zniszczeń w sektorze mieszkalnictwa oraz w obszarze infrastruktury wynosi 95 mld dolarów” – podał Czernyszow.

Przypomniał, że na Ukrainie działa Narodowa Rada ds. Odbudowy Ukrainy po Skutkach Wojny, której celem jest przygotowanie krajowej strategii działania w tym zakresie w partnerstwie z innymi krajami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Zapowiedział jednocześnie, że część tego planu zostanie oficjalnie przestawiona 4-5 lipca na międzynarodowej Konferencji w sprawie Odbudowy Ukrainy w szwajcarskim Lugano.

Z Brukseli Mateusz Kicka (PAP)

kic/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (7)

dodaj komentarz
samsza
Czyli to jest prawda, że gdy media donoszą o zniszczeniu jakiegoś domu czy wieżowca na Ukrainie, zaraz występuje prorosjanin i donosi "tam był magazyn broni."

Jakbym nie przeczytał w komentarzu, trudno byłoby uwierzyć.
tecdswv4t
To za banderowców?: "Opinia, jaką ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk wyraził w rozmowie z niemieckim dziennikarzem, Melnyk mówił, że Ukraińcy byli prześladowani w II RP "w sposób, który trudno sobie wyobrazić". Mówił, że Polska była dla Ukraińców w tamtym czasie "takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy To za banderowców?: "Opinia, jaką ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk wyraził w rozmowie z niemieckim dziennikarzem, Melnyk mówił, że Ukraińcy byli prześladowani w II RP "w sposób, który trudno sobie wyobrazić". Mówił, że Polska była dla Ukraińców w tamtym czasie "takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i ZSRR".
zoomek
Wydaje się że dużo ale porównaj ze skalą zniszczeń w Polsce po 2 światowej. Rzędy wielkości.
ptokbentoniczny2
A ile procent z tych domów i budynków zniszczyli sami Ukraińcy? Bo z tego co mi wiadomo wojna na wschodzie Ukrainy trwa 8 lat. I przez ten czas władze Kijowa ostrzeliwały i bombardowały wschodnią część Ukrainy, która jest rosyjskojęzyczna. Dodajmy jeszcze budynki, które ostrzelali Rosjanie bo armia i ochotnicze bataliony Ukrainy A ile procent z tych domów i budynków zniszczyli sami Ukraińcy? Bo z tego co mi wiadomo wojna na wschodzie Ukrainy trwa 8 lat. I przez ten czas władze Kijowa ostrzeliwały i bombardowały wschodnią część Ukrainy, która jest rosyjskojęzyczna. Dodajmy jeszcze budynki, które ostrzelali Rosjanie bo armia i ochotnicze bataliony Ukrainy robiły sobie tam bunkry i magazyny broni. Ciekaw jestem jak wtedy wyglądałaby ta statystyka.
zoomek
Nie zadawaj trudnych pytań - darjus Cię zrypie.
and00
To gdzie w końcu są obchody roku Bandery?
Chętnie wpadnę z widłami

Dosyć pomocy dla tych faszystów którzy mordowali Polaków na Wołyniu a teraz oficjalnie mówią że to nasza wina
warszawyak
Konieczna pomoc dla naszych braci! Rząd musi udostępnić wolne pokoje Polaków i pustostany dla braci Ukraińców, którzy jak w II wojnie światowej walczą w naszej sprawie i bardzo nas potrzebują. Każdy , kto zna pustostan powinien zgłosić premierowi a najlepiej naszemu umiłowanemu prezydentowi!
Chwała Ukrainu!!!

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki