mBank zmienia cennik i wprowadza nowe usługi

analityk Bankier.pl

mBank poinformował swoich klientów o planowanych zmianach w cenniku i regulaminach. Przy okazji zdradza, jakie nowości pojawią się wkrótce w ofercie.

Tym razem zmiany w cenniku są na korzyść klientów. Bank obniża warunki kwotowe zwalniające z opłaty za prowadzenie rachunku mKonto Aquarius Intensive. Obecnie posiadacz rachunku nie płaci za prowadzenie konta, jeśli spełni jeden z trzech warunków:  zapewni wpływy na poziomie 10 tys. zł, będzie posiadał oszczędności w kwocie 200 tys. zł lub przeprowadzi obroty na rachunku maklerskim na kwotę 200 tys. zł. Od kwietnia limity te ulegną obniżeniu odpowiednio do: 7 tys. zł w przypadku wpływów i 100 tys. dla oszczędności i obrotów na rachunku.

(YAY Foto)

W maju bank wycofa ze sprzedaży rachunek mKonto Aquarius. Dla osób, które posiadają ten pakiet nic się nie zmieni – nadal będą mogły korzystać z konta, a opłaty nie ulegną zmianie.

Bank rezygnuje z ubezpieczeń  do rachunków, kart debetowych, kredytowych oraz kredytów. Osoby, które mają tego typu polisy nadal będą mogły z nich korzystać. Bank nie podał jeszcze dokładnej daty, kiedy zamierza wycofać produkty z oferty.

Na korzyść klienta będzie też kolejna zmiana – mBank obniży odpowiedzialność posiadaczy kart za transakcje nieuprawnione dokonane przed zastrzeżeniem plastiku do kwoty 50 euro. Obecnie limit taki obowiązuje tylko dla transakcji zbliżeniowych. Przy transakcjach stykowych jest to 150 euro. Warto przypomnieć, że obniżony limit będzie obowiązywał wszystkie banki po wejściu w życie przepisów dyrektywy PSD 2.

Bank zaanonsował też kilka nowych usług, które pojawią się w aplikacji mobilnej. Wkrótce pojawi się opcja czasowego blokowania karty płatniczej. Taką usługę oferuje już kilka banków, a kolejne przymierzają się do jej wdrożenia. Rozwiązanie to pozwala zablokować plastik na określony czas. Na przykład w sytuacji, gdy karta się nam gdzieś zapodzieje. w mBanku będzie można ponadto zablokować określone rodzaje transakcji – na przykład zbliżeniowe lub zagraniczne z fizycznym okazaniem karty.

Nowością rynkową będzie mobilna autoryzacja dla płatności kartą 3D – Secure. Kod 3-D Secure będzie przekazywany w formie powiadomienia push w aplikacji dla wszystkich, którzy korzystają z mobilnej autoryzacji. Będzie to alternatywa dla haseł jednorazowych przesyłanych za pomocą SMS-ów.

Pojawi się też możliwość otworzenia konta z poziomu aplikacji mobilnej z wykorzystaniem wideo weryfikacji. Czyli rozmowy wideo z konsultantem. Nowy klient po pobraniu apki będzie mógł złożyć wniosek na wideo czacie, pokazać swój dowód pracownikowi i podpisać umowę SMS-em. Usługę wideo weryfikacji oferuje już kilka banków, ale głównie w bankowości internetowej.

mBank nie jest jedynym bankiem, który zapowiada nowości w aplikacji mobilnej. Czasowe blokowanie karty pojawi się wkrótce w programie GOmobile od BGŻ BNP Paribas. Z kolei ING Bank Śląski chce umożliwić swoim klientom autoryzację transakcji Blikiem za pomocą odcisków palca.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 9 open_mind

Giełdy świata w takim formacie jak obecnie i Duże banki - to Old Barbarous Relic, napakowany spekulantami, i są kulą u nogi odradzającej się ekonomi świata, świat musi postawić na małe spółdzielcze i prywatne banki a finansowe molochy razem ze swoimi długami dysponujące tylko pustym wydrukiem mogą spokojnie odejść w nicość.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz