Zmiany żywieniowe w szkołach nie wszystkim się podobają

Nowe zasady dotyczące żywienia w szkołach nie wszystkim się podobają. Minęły dwa tygodnie od wejścia w życie przepisów zakazujących tak zwanego śmieciowego jedzenia w placówkach edukacyjnych.

Narzekają zarówno niektórzy uczniowie, jak i ajenci sklepików szkolnych. Roman Podstawski, który prowadzi takie sklepiki w kilku placówkach w Nowym Sączu mówi, że znacznie spadły obroty, a to stawia pod znakiem zapytania dalszą działalność. "Obroty spadły prawie o połowę a koszty utrzymania są takie same. Obawiamy się co będzie dalej. Dużo trudniej będzie teraz opłacić czynsz, media czy pracownika - powiedział. Nowe przepisy nie podobają się też niektórym uczniom, którzy sami chcieliby decydować o tym co kupować.

Zgodnie z nowymi przepisami w sklepikach szkolnych nie można sprzedawać na przykład chipsów, słodyczy i napojów gazowanych. W zamian w ofercie mogą się znajdować między innymi owoce i warzywa, jogurty i woda mineralna.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~zeflik

Wg tej zdebilałej ustawy nie wolno nawet kanpki z bułki poznańskiej sprzedać! Pieczywo nie może być jasne tylko fazowe. Ustawodawca nakręcił klientów biedronki, które stoją w pobliżu szkół. Ustawa POd zamówienie.

! Odpowiedz
0 2 ~janek

Dochody spadły z 80 do 50

! Odpowiedz
2 2 ~jola

uczniowie niech się skupią na swojej edukacji ,żeby nie musieli w przyszłosci sprzedawać w sklepikach szkolnych

! Odpowiedz
0 4 ~sklepowy_sklep

Nie ma nic zlego w sprzedawaniu w sklepiku, zadna praca nie hanbi. Aczkolwiek zgodze sie, ze lepiej byc wlascicielem sklepiku ( czy kilku sklepikow) niz byc pracownikiem w nich. No ale tego akurat w szkole w naszym systemie edukacji sie nie naucza.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.