REKLAMA

Złoty pozostaje słaby. Kurs euro powyżej 4,55 zł

2020-09-28 10:02
publikacja
2020-09-28 10:02
fot. jslove / Shutterstock

Poniedziałkowy poranek nie przyniósł nawet próby odreagowania po zeszłotygodniowej zapaści złotego. Kurs euro utrzymał się blisko najwyższych poziomów od maja.

Miniony tydzień był fatalny dla polskiej waluty. Kurs euro poszedł w górę o blisko 10 groszy, kontynuując wrześniową falę wzrostową i osiągając najwyższe wartości od maja. Zważywszy jednak na piątkową poprawę nastrojów na Wall Street  w poniedziałek rano można było oczekiwać choćby próby odreagowania niedawnego osłabienia złotego.

Do 10:00 nic takiego się jednak nie wydarzyło. Kurs euro kształtował się na poziomie 4,5526zł, czyli o ok. pół grosza powyżej piątkowego kursu odniesienia. Od początku września wspólnotowa waluta podrożała o przeszło 15 groszy.

/ Bankier.pl

 - Zamknięcie tygodnia wyraźnie powyżej 4,50/EUR i brak sygnałów realizacji zysków przez inwestorów krótkoterminowych przed weekendem pozostawia przestrzeń do dalszego osłabienia złotego. Najbliższym punktem odniesienia dla EUR/PLN są obecnie majowe maksima (4,63) - napisano w biuletynie tygodniowym banku Pekao.

Dolar amerykański wyceniany był powyżej 3,91 zł, a więc podobnie jak przed weekendem. Od początku września dolar podrożał o przeszło 23 grosze. Kurs franka szwajcarskiego wynosił  4,2170 zł i był o przeszło grosz wyższy niż w piątek wieczorem. Funt szterling po raz pierwszy od czterech tygodni osiągnął wartość 5,00 zł.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
antek10
Złoty to słaba waluta. Lata w górę/ dół jak szmaciana waluta kraju afrykańskiego. Miesiac temu po 3,65 za dolara dzisiaj 3.90
jas2
Wreszcie eksport bardziej opłacalny.
killgore
Przy 20Pln/eur to będzie El Dorado :)))
grzegorzkubik
Oj mocno się zawiodą ci, którzy teraz podbijają euro. 4,55 zł. To nie zasługuje na taki kurs. Czas na spadek.
specjalnie_zarejstrowany1
Oj bo PLN to jest taka wazna waluta ze talala. Bez zlotowki caly handel na swiecie by zostal sparalizowany. Dlatego dobrze ze tak laskawie rzad zamierza jej wpuscic na rynek tyle w najblizszym czasie zeby zapokoic ten miedzynarodowy glod zlotowki. Chinczycy i Amerykanie juz szuraja nogami bo nie moga sie doczekac tych PLN za ktore Oj bo PLN to jest taka wazna waluta ze talala. Bez zlotowki caly handel na swiecie by zostal sparalizowany. Dlatego dobrze ze tak laskawie rzad zamierza jej wpuscic na rynek tyle w najblizszym czasie zeby zapokoic ten miedzynarodowy glod zlotowki. Chinczycy i Amerykanie juz szuraja nogami bo nie moga sie doczekac tych PLN za ktore beda mogli kupowac nasze polskie wedliny i obwazanki.
men24a
Minimalna emerytura w Rumuni 430 euro a w Polsce dobrobycie Jara 1200 PLN brutto . Raj dał nam Jaro
killgore
Marzenie Eryka Łona się może w końcu spełnić. Pln coraz tańszy, inflacja jedna z najwyższych w UE. Ludzie coraz szybciej okradani z oszczędności. Czekam na minusy od trolli z Nowogrodzkiej, no i na jakąś wklejkę z kursem walutowym udowadniającą, że za Tuska było gorzej :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki