Złoto znów powyżej 2000 dolarów. Srebro też w górę

2020-08-18 08:34
publikacja
2020-08-18 08:34
fot. corlaffra / Shutterstock

Notowania złota powróciły powyżej okrągłego poziomu 2000 dolarów za uncję. Drożeją również akcje producentów złota, w tym Barrick Gold, o którym od kilku dni jest szczególnie głośno.

O 08:20 uncja złota wyceniana była na 2006,2 dolara. Przebicie psychologicznej bariery 2000 dolarów nastąpiło o poranku – były to najwyższe poziomy od tygodnia. Rzecz jasna to nadal mniej od maksimów z 7 sierpnia, kiedy notowania złota podskoczyły do 2077,5 dolara.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Mocniej niż złoto drożały ostatnio akcje producentów. Tylko wczoraj Barrick Gold zyskał 11,6 proc., Newmont 7,05 proc., a Freeport-McMoran 2,3 proc. Od kilku dni szczególnie głośno jest o pierwszej ze spółek, w którą w drugim kwartale zainwestował sam Warren Buffett.

Szybciej od złota drożeje także srebro, którego cena rośnie dziś o 2 proc. Biały metal wyceniany jest na 28,16 USD za uncję, co również jest najwyższym poziomem od tygodnia. Do rajdu złota i srebra podłącza się dziś platyna (1,25 proc.), która walczy o powrót powyżej 1000 dolarów za uncję – obecny poziom to 981 USD.

MZ

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (14)

dodaj komentarz
sel
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbardziej-zadluzone-kraje-swiata-7786319.html, dlaczego tak się krytykuje Grecję z jej zadłużeniem gdy połowa UE Japonia USA są od Grecji bardziej zadłużone ? a reszta niewiele mniej?. ( USA tak na prawdę ponad 73 bln $ i to bez instytucji finansowych .).. Co to oznacza dla złota srebra https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbardziej-zadluzone-kraje-swiata-7786319.html, dlaczego tak się krytykuje Grecję z jej zadłużeniem gdy połowa UE Japonia USA są od Grecji bardziej zadłużone ? a reszta niewiele mniej?. ( USA tak na prawdę ponad 73 bln $ i to bez instytucji finansowych .).. Co to oznacza dla złota srebra i platyny? gdy całość dostępna na świecie to raptem kilka bilionów $ głównie złota ,a srebra tylko 20 mld$? platyny jeszcze mniej ?.a wydobycie tych metali rocznie ma wartość poniżej 100 mld $?.
sel
Coraz więcej myślących woli złoto i srebro których jest ograniczona ilość niż tony wymyślanych śmieci żeby pozbawić majątku frajerów.
sel
Dzisiaj koraliki świecidełka paciorki i lusterka wyglądają trochę inaczej niż kiedyś , ale cel pozostaje ten sam wyrwać prawdziwe pieniądze :złoto srebro platynę za makulaturę i świecidełka.
spadki_i_wzrosty
To jest temat na artykul? Chyba każdy może sobie sprawdzić wykres sam.
wind71
..a dolar najtańszy od 2 lat. I tak w kółko. Licząc w złotówkach jest wzrost, ale ceny np. samochodów też wzrosły od 2016. Na złocie nie zarobisz, co najwyżej nie stracisz.
m00zyk
Ale zdecydowana większość inwestorów kupuje metale w perspektywie długoterminowej. Oczywiście, ża na złocie można zarobić, ale do tego używa się innych instrumentów inwestycyjnych.
znawca_wszystkiego
Co najwyżej? W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest nie stracić owoców pracy ludkowi z ulicy.
onlyv8engine
kiedy właśnie o to chodzi aby nie stracić.
maiar
Rosja i Chiny już sprzedają. Ktoś musi kupować :).
warszawyak
a będzie jeszcze droższe . Zakładam w tym roku 2500 za uncję a w przyszłym pęknie 3 tys usd/uncja !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki