Złoto przebiło barierę 1800 USD

2020-07-01 08:51
publikacja
2020-07-01 08:51
fot. BoE /

Po raz pierwszy od 2011 roku dolarowe notowania złota znalazły się powyżej 1800 dolarów za uncję trojańską.

Bariera 1800 USD/oz. została przełamana we wtorek wieczorem. Po raz ostatni złoto kosztowało więcej we wrześniu 2011 roku tuż po tym, jak ustanowiło nominalny rekord wszech czasów na poziomie 1920 USD/oz. Następnie przez rok 1800 USD/oz było oporem,  który uniemożliwił powrót do hossy. Zatem na gruncie analizy technicznej przełamanie tego poziomu otwiera drogę ku dolarowym szczytom wszech czasów.

/ Bankier.pl

W środę o 8:48 kurs kontraktów terminowych na złoto kształtował się na poziomie 1802,55 USD za uncję trojańską i był o 0,25 proc. wyższy niż dzień wcześniej. Od początku roku dolarowe notowania żółtego metalu poszły w górę o blisko 18 proc.

Warto przy tym dodać, że już w kwietniu i maju ceny złota osiągnęły nowe rekordy w wielu innych walutach, w tym w euro, franku szwajcarskim czy polskim złotym. Przeliczając obecne notowania kruszcu przez bieżący kurs USD/PLN uncja złota jest wyceniana na ok. 7060 złotych polskich. W maju było to nawet  7452 zł/oz. To tzw. cena spot. Zakup jednouncjowej złotej monety bulionowej to teraz wydatek ok. 7,6-8,1 złotych.

Kliknij, żeby zapisać się na webinar Bankier.pl » / Bankier.pl

Wzmożony popyt na złoto obserwujemy od początku kryzysu gospodarczego wywołanego reakcją władz na pandemię Covid-19. Od kilku miesięcy napływy gotówki do „złotych” ETF-ów notuje najwyższe wartości od 2016 roku. Tak inwestorzy z Zachodu reagują na falę gargantuicznych deficytów fiskalnych i bezprecedensowy „dodruk” pieniądza przez banki centralne. Drastyczny spadek sprzedaży złota zaobserwowano za to w Chinach, gdzie dał się we znaki spadek realnych dochodów ludności oraz ograniczenia w imporcie kruszcu.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
xiven
i już je zdumpowali

patrze się na tegoroczne manipulowane ceny kruszców, najobrzydliwsze świece jakie kiedykolwiek widziałem, do tego stopnia się nie kryją że nie próbują nawet rysować normalnych formacji, w zeszłych latach mieli jeszcze tą przyzwoitość by uderzać w odpowiednich momentach, teraz sypią z wiadra
i już je zdumpowali

patrze się na tegoroczne manipulowane ceny kruszców, najobrzydliwsze świece jakie kiedykolwiek widziałem, do tego stopnia się nie kryją że nie próbują nawet rysować normalnych formacji, w zeszłych latach mieli jeszcze tą przyzwoitość by uderzać w odpowiednich momentach, teraz sypią z wiadra jak tylko próbuje rosnąć

a analitycy głowią się jak pod to kreski wyrysować :D
open_mind
Zdjęcie ilustracyjne zupełnie jak z mojej piwniczki.
grzegorzkubik
Będzie korekta. Będzie będzie.
przemek_opinia odpowiada (usunięty)
Skąd w Panu taka agresja i wulgarność? Wypraszam sobie.
bonvivant odpowiada przemek_opinia
Czy jesteście jedną osobą?
przemek_opinia odpowiada bonvivant
Niezależnie co odpowiem będziesz wiedział lepiej.
bonvivant odpowiada przemek_opinia
A skąd mam wiedzieć? Patrzę tylko, obserwuję i zawsze w podobnym czasie odzywają się te same loginy, z tym samym przekazem, rośnie też ilość czerwonych łapek pod niewygodnymi postami.

Wnioski każdy wyciągnąć może sobie sam.
grzegorzkubik odpowiada bonvivant
Kupię jak będzie korekta:) Tak tak.
przemek_opinia odpowiada bonvivant
Jakie wnioski? Wszystko co jest Panu przychylne (łapki i artykuły) to super. Tam, gdzie pojawia się różnica poglądów, wniosków, argumentów dostająca polubienia i pozytywne komentarze to już dla Pana jest spiskiem. To się nazywa podwójne standardy i hipokryzja. Więcej spokoju i obiektywności nie wszystko się kręci Jakie wnioski? Wszystko co jest Panu przychylne (łapki i artykuły) to super. Tam, gdzie pojawia się różnica poglądów, wniosków, argumentów dostająca polubienia i pozytywne komentarze to już dla Pana jest spiskiem. To się nazywa podwójne standardy i hipokryzja. Więcej spokoju i obiektywności nie wszystko się kręci w Pana ideologiach. Dochodzi do tego jeszcze zwracanie uwagi na Pana niekulturalne komentarze i to poprzez forum. Już mógłby Pan sam się w tym edukować.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki