Zaskakujące dane z amerykańskiego rynku pracy

2020-06-03 14:15
publikacja
2020-06-03 14:15
fot. Nextvoyage / Pexels

Maj przyniósł potężny, lecz jednocześnie znacznie mniejszy od oczekiwań, spadek zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Pracę straciło ponad 2,7 milionów Amerykanów, czyli znacznie mniej niż w kwietniu.

W maju liczba etatów w sektorze prywatnym w USA była o 2,76 mln mniejsza niż w kwietniu – poinformowała firma ADP. Miesiąc wcześniej odnotowano spadek zatrudnienia o blisko 20 mln.  Dla porównania, podczas najgorszych miesięcy recesji z lat 2008-09 miesięczny spadek zatrudnienia sięgał ok. 800 tys. etatów.

/ Bankier.pl na podstawie danych ADP.

Ekonomiści spodziewali się, że maj również przyniesie hiobowe wieści z amerykańskiego rynku pracy. Rynkowy konsensus zakładał, że raport ADP pokaże spadek zatrudnienia aż o 9 milionów. Faktyczny rezultat okazał się zatem znacznie lepszy od oczekiwań.

Raport ADP traktowany jest jako prognostyk przed piątkowymi danymi rządowego Biura Statystyki Pracy. Ekonomiści zakładają, że „zamknięcie gospodarki” zaordynowane przez władze z powodu epidemii Covid-19 przełożyło się na majowy spadek liczby etatów w sektorach pozarolniczych o 8 mln po spadku o absolutnie rekordowe 20,5 mln w kwietniu.

Majowy raport BLS poznamy w piątek o 14:30 czasu polskiego. 24 godziny wcześniej upubliczniony powinien zostać raport o tygodniowej liczbie nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych. Rynek spodziewa się wyniku rzędu 1,8 mln wobec 2,1 mln tydzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (21)

dodaj komentarz
andre92
Amerykański rynek jest bardzo elastyczny - w razie problemów zamykają firmę od razu by nie generować strat a potem jak się skończą problemy to 99 % firm powraca - zobaczycie ze parę miesięcy w USA będzie bezrobocie na podobnym poziomie jak przed pandemią
open_mind
USA: Ale psychopatyczne lewactwo wsadziło się na mine, myśleli że Trumpa zaatakują wściekłym jadem i dali sobie spalić miasta i obrabować sklepy. A Trump wczoraj powiedział – róbcie to za co macie płacone siły macie wystarczające, a w razie czego aby ochronić obywateli ja ostateczne wyśle wojsko a was usunę z urzędów.USA: Ale psychopatyczne lewactwo wsadziło się na mine, myśleli że Trumpa zaatakują wściekłym jadem i dali sobie spalić miasta i obrabować sklepy. A Trump wczoraj powiedział – róbcie to za co macie płacone siły macie wystarczające, a w razie czego aby ochronić obywateli ja ostateczne wyśle wojsko a was usunę z urzędów. I o dziwota wczoraj uspokoiło się w nocy a wściekła lewicowe media a nie pokazują masowych aresztowań i „przemocy” policyjnej ”pokojowych -kuźwa protestów”
open_mind
W nocy na warszawskim pomniku Kościuszki pojawił się napis "Black Lives Matter", nawiązujący do ostatnich wydarzeń w USA. Brzydze się lewackim śmieciem.
talmud
to tylko potwierdza fakt ze juz od dawna fed jest na rynku drukuje kupuje skupuje wymienia roluje etc etc.....a wszystko zeby utrzymac iluzje "poteznej gospodarki" & silnego $$......wszystko to jest wielka bzdura jak caly swiat odwroci sie od tej piramidy finansowej bo chinczycy zaprezentuja alternatywe.....wtedy bedzie to tylko potwierdza fakt ze juz od dawna fed jest na rynku drukuje kupuje skupuje wymienia roluje etc etc.....a wszystko zeby utrzymac iluzje "poteznej gospodarki" & silnego $$......wszystko to jest wielka bzdura jak caly swiat odwroci sie od tej piramidy finansowej bo chinczycy zaprezentuja alternatywe.....wtedy bedzie ........o'le fiesta.......LMAO
open_mind
Policja w Minnesocie przeszła szkolenie izraelskie. Kolano na szyi to izraelskie ucisk, którego siły izraelskie używają do łamania palestyńskich szyjek. Wątpię, żeby glina z Minneapolis zamierzała zabić Floyda. Prawdopodobnie myślał, że po prostu stosuje technikę krępowania.

George Floyd zmarł z powodu niewłaściwego
Policja w Minnesocie przeszła szkolenie izraelskie. Kolano na szyi to izraelskie ucisk, którego siły izraelskie używają do łamania palestyńskich szyjek. Wątpię, żeby glina z Minneapolis zamierzała zabić Floyda. Prawdopodobnie myślał, że po prostu stosuje technikę krępowania.

George Floyd zmarł z powodu niewłaściwego szkolenia policji, a nie z powodu rasizmu.
open_mind
Link źródłowy https://morningstaronline.co.uk/article/minnesota-cops-trained-israeli-forces-restraint-techniques
bha
Cóż...Prawie 3 mln. osób dodatkowo straciło pracę do ponad już łącznie 40 mln !!!, i niby mamy zadowolenie rynkowe ??? ,te prognozy zakładane zawsze można wcześniej nie bez celu sporo zaniżać dla póżniejszego mydlenia oczu ,że mogło być znacznie gorzej niż się spodziewano ! Żałosna ,tragiczna ,,Parodia" Cóż...Prawie 3 mln. osób dodatkowo straciło pracę do ponad już łącznie 40 mln !!!, i niby mamy zadowolenie rynkowe ??? ,te prognozy zakładane zawsze można wcześniej nie bez celu sporo zaniżać dla póżniejszego mydlenia oczu ,że mogło być znacznie gorzej niż się spodziewano ! Żałosna ,tragiczna ,,Parodia" na Maxa trwa nic więcej.
bha
Ps.A ile jeszcze dodatkowo straciło zatrudnienie na niepewnym na maxa rynku niby zatrudniania śmieciowym-zleceniowym,czasowym i ogromnym w szaro-czarnej barwie pseudo zatrudniania kolejne wielomilionowe liczby ! ! ! nie ujęte od lat w żadnych statystykach.
open_mind
Jak by ktoś potrzebował cegły to może pozbierać te palety z cegłami podwiezione przez nieznanych „dobroczyńców” (Antifa?) pod sklepy i miejsca gdzie dokonywano zniszczeń i grabieży. W NY. https://deepclips.com/clip/4951/insurrection-pallets-of-bricks-are-being-pre-staged-in-flashpoint-cities-across-the-country/fr
open_mind
i więcej cegieł https://www.google.com/search?q=brick+pallets+on+manhattan&client=firefox-b-1-d&sxsrf=ALeKk01u5_iUUeGF78Q-AXdqCu-mNdDptQ:1591195845895&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiriKa58uXpAhWLl-AKHR5PDaIQ_AUoAnoECAsQBA&biw=1605&bih=1030#imgrc=PO5TzxrhCJ58XM

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki