Zarząd JSW widzi prawdopodobieństwo odpisów w związku ze skutkami pandemii

2020-07-15 11:48
publikacja
2020-07-15 11:48
fot. Adam Torchała / Bankier.pl

Zarząd JSW widzi prawdopodobieństwo aktualizacji wartości majątku trwałego, po analizach związanych z wpływem pandemii na biznes - podała spółka w komunikacie. Aktualizacja odpisów ma zostać uwzględniona w raporcie półrocznym.

"Pod koniec 2019 roku po raz pierwszy pojawiły się wiadomości z Chin dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2. W pierwszych miesiącach 2020 roku wirus rozprzestrzenił się na całym świecie, a jego negatywny wpływ nabrał dynamiki. GK JSW przeanalizowała wpływ skutków epidemii przy dokonywaniu oceny ryzyka wystąpienia utraty wartości aktywów oraz ocenę przesłanek wskazujących na to, że mogła nastąpić utrata wartości któregokolwiek ze składników aktywów" - napisano.

"Działalność spółki i jej spółek zależnych będzie z dużym prawdopodobieństwem pod dalszym wpływem niekorzystnych zmian w następstwie pandemii i spodziewanego pogorszenia się kondycji finansowej, w związku z czym Zarząd JSW identyfikuje prawdopodobieństwo aktualizacji wartości majątku trwałego ośrodków wypracowujących środki pieniężne" - dodano.

Szacunki wartości odpisów mają być opublikowane odrębnym raportem. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki