

Santander Bank Polska ostrzega przed przestępcami podszywającymi się pod bank w mediach społecznościowych. Oszuści wyłudzają dane osobowe, numer telefonu oraz adres e-mail za pomocą reklam wykupionych m.in. na Facebooku oraz Instagramie. Zachęcają hasłem „Zarabiaj 10 tys. euro z Santanderem na inflacji”. Ich celem jest przejęcie dostępu do konta bankowego i kradzież środków pieniężnych.
Oszuści ponownie podszywają się pod Santander Bank Polska w mediach społecznościowych. W wykupionych reklamach zachęcają do zainwestowania pod szyldem „Zarabiaj 10 000 euro z Santanderem na inflacji”. Reklamy można spotkać m.in. na Facebooku i Instagramie. Po kliknięciu w link ofiara oszustwa zostaje przekierowana do fałszywego formularza, który wyłudza dane takie jak:
- imię i nazwisko,
- numer telefonu,
- adres e-mail.
Zobacz także
"Jeżeli ktoś to zrobi, to po chwili zadzwoni do niego osoba podszywająca się pod pracownika Santander Bank Polska. Będzie opowiadać o rzekomej wielkiej gotówce do wygrania, poprzez inwestowanie. W rzeczywistości to OSZUSTWO! Przestępcy w taki sposób przejmą przelaną im gotówkę, dalej będą zachęcać do kolejnych przelewów i oczywiście nigdy tych pieniędzy (a już tym bardziej żadnego zysku) nie zwrócą" – alarmuje Santander.
Uwaga❗ Oszustwo❗ Nie klikajcie w link! Przestępcy, podszywając się pod Santander Bank Polska na Facebooku oraz...
Posted by Santander Bank Polska on Tuesday, January 18, 2022
Osoby, które padły ofiarą oszustwa powinny jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Santander Bank Polska przypomina także o pięciu zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Jak podaje: warto je stosować na co dzień:
- Zastanów się, zanim klikniesz lub odpowiesz.
- Chroń swoje hasła.
- Chroń swój sprzęt i swoje informacje.
- Zachowaj dyskrecję w sieci i publicznie.
- Jeśli coś podejrzewasz – zgłoś to!
W ostatnim czasie oszuści wyłudzają dane osobowe oraz pieniądze na potęgę. Nie dalej jak kilka dni temu Poczta Polska ostrzegała przed fałszywymi SMS-ami z informacją o rzekomej konieczności dopłaty niewielkiej sumy do paczki. Przed przestępcami podszywającymi się pod instytucje ostrzegał także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wirtualni oszuści używają także innych metod - przykładowo zachęcają do rzekomej inwestycji w kryptowaluty. Osoby, które obawiają się, że mogły paść ofiarą kradzieży danych mogą sprawdzić w artykule pt. "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?" jakie podjąć kroki.

Poradnik
10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową
Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]
DF
