REKLAMA

Wróżby dyrektorów finansowych na 2016 rok

2015-12-08 15:56
publikacja
2015-12-08 15:56

- W badaniu wzięło udział 1300 dyrektorów finansowych z Europy Zachodniej i Polski. W Europie Zachodniej znacząco spada optymizm, jest duże poczucie niepewności i odróżnia się to znacząco od tego, co jest w Polsce. W naszym kraju dyrektorzy finansowi patrzą optymistycznie na 2016 rok - mówi Krzysztof Pniewski - Lider Programu CFO w Deloitte.

Przekłada się to na prognozy wzrostu gospodarczego. Połowa dyrektorów uważa, że wzrost będzie na poziomie 2,5-3,5%. Nasi dyrektorzy uważają, że to, co dzieje się w sferze kryzysów migracyjnych, kryzysu greckiego czy zaburzeń w globalnej gospodarce nie będzie dotyczyło Polski w sferze realnej.

Ten optymizm wynika z tego, że polscy dyrektorzy finansowi są przyzwyczajeni do funkcjonowania w dosyć niepewnej rzeczywistości i traktują to jako normalny sposób funkcjonowania. Raczej oddzielają sferę polityczną od sfery gospodarczej. Wierzą, że Polska w 2016 roku będzie się rozwijała podobnie jak w 2015 roku.

Dyrektorzy zapytani o to, które zmiany powinny zostać wprowadzone przez nowy rząd, aby ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, wskazali głównie obszary kompetencji Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Sprawiedliwości. Wskazali potrzebę uproszczenia ustawodawstwa, zmiany funkcjonowania aparatu państwowego. Wskazano też podatek VAT i CIT jako skomplikowane i wysokie - mówi Krzysztof Pniewski - Lider Programu CFO w Deloitte.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~pomorzanin
Po prostu,zamiana nierządu na rząd wpłynie korzystnie na gospodarkę...i tyle.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki