REKLAMA

Work Service wynegocjował z obligatariuszami warunki biznesowe redukcji wierzytelności

2020-01-24 20:14
publikacja
2020-01-24 20:14

Work Service wynegocjował z obligatariuszami warunki biznesowe redukcji wierzytelności - podała spółka w komunikacie.

/ Bankier.pl

Chodzi o obligatariuszy uprawnionych z wyemitowanych przez spółkę obligacji serii W, serii X oraz serii Z, o terminie zapadalności 29 maja 2020 r. i łącznej wartości nominalnej 35,25 mln zł.

W ramach wynegocjowanych warunków wszyscy obligatariusze uzyskali wewnętrzne zgody dotyczące ewentualnej sprzedaży posiadanych obligacji w ramach transakcji pomiędzy spółką a międzynarodowym inwestorem branżowym, zakładając 70 proc. dyskonto (lub umorzenie) kwoty wierzytelności, pod warunkiem m.in. otrzymania jednorazowej płatności w wysokości 30 proc. wartości wierzytelności z tytułu obligacji, tj. 10,575 mln zł po realizacji transakcji z inwestorem.

"Zarząd emitenta będzie prowadził dalsze negocjacje z obligatariuszami w sprawie uzgodnienia docelowej dokumentacji transakcyjnej dotyczącej sprzedaży obligacji na ustalonych warunkach" - napisano.

Spółka poinformowała, że do ewentualnej transakcji z obligatariuszami na uzgodnionych warunkach może dojść w związku z inwestycją rozważaną przez inwestora, a zakończenie dalszych negocjacji jest jednym z kilku warunków realizacji transakcji z inwestorem. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki