Włochy: zwolniony przez Facebooka

Pracodawcy wolno kontrolować pracownika na Facebooku, jeżeli korzysta z niego w godzinach pracy i zaniedbuje swoje obowiązki. Takie orzeczenie wydał włoski Sąd Najwyższy, utrzymując w mocy dyscyplinarne zwolnienie robotnika z tego właśnie powodu.

(EastNews)

Mężczyzna został zwolniony z pracy, ponieważ - jak ustalono - zamiast kontrolować powierzoną sobie pracę w zakładzie metalurgicznym, rozmawiał z kimś w internecie. Doszło do awarii i pracodawca poniósł straty. Pracownik został natychmiast zwolniony.

Broniąc się przed tą decyzją, mężczyzna powołał się na niedozwolone - jego zdaniem - postępowanie pracodawcy, jakim było stworzenie fałszywego profilu na Facebooku w celu zwabienia i nakłonienia do rozmowy niesumiennego robotnika. Sąd Najwyższy orzekł, że dopuszczalne są tego rodzaju metody, jeśli w grę wchodzi ocalenie majątku zakładu. Robotnik już wcześniej był przyłapywany na tym, że opuszczał stanowisko pracy, by kontaktować się ze znajomymi w internecie. Nie wiedział, że najnowszym jego rozmówcą był pracodawca.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.