REKLAMA

Władze Kijowa opublikowały mapę miejskich schronów

2021-04-16 20:44
publikacja
2021-04-16 20:44
fot. MaxxjaNe / Shutterstock

Władze Kijowa opublikowały zaktualizowaną mapę schronów, w których mieszkańcy mogą się ukryć w razie nadzwyczajnych sytuacji natury technogennej, naturalnej czy militarnej. Media podkreślają, że publikacja mapy może mieć związek z nagromadzeniem rosyjskich wojsk u ukraińskich granic.

Mapa, która ma format online, obejmuje schrony, podziemną przestrzeń metra, piwnice budynków mieszkalnych, podziemne parkingi i inne podziemne przestrzenie, które mogą być czasowo wykorzystane dla schronienia.

Obiekty na mapie podzielone są na kategorie, a po kliknięciu w ikonę można przeczytać szczegóły, takie jak adres, rodzaj schronu, numer telefonu do miejsca, w którym znajdują się do niego klucze, oraz to, kto jest jego właścicielem czy zarządcą.

Zarządcy i właściciele danych obiektów mają w razie konieczności zagwarantować do nich wolny dostęp - przekazały władze Kijowa.

Jak pisze w piątek Kyiv Post, w 2015 roku kijowskie władze poinformowały, że w mieście jest ok. 3 tysięcy podziemnych miejsc, które mogą być w razie potrzeby wykorzystane jako schrony. Przekazano wtedy też, że w Kijowie jest 150 syren alarmowych, rozlokowanych we wszystkich dzielnicach.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (2)

dodaj komentarz
itso_jedenproc_na_wolnosc
czyli z jakich miejsc nie korzystać bardzo przydatne
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki