REKLAMA
WEBINAR

Władza zablokowała SMS-y, żeby zapobiec strajkom

2014-06-04 17:15
publikacja
2014-06-04 17:15

Władze Republiki Środkowej Afryki zablokowały SMS-y w sieciach telefonii komórkowej. Ma to przywrócić stabilizację po roku walk na tle religijnym i etnicznym.

Kilka dni temu w stolicy, Bangui, doszło do kolejnych zamieszek; autorzy SMS-owej kampanii nawoływali także do strajku generalnego. Teraz - jak podaje agencja Reuters - Ministerstwo Telekomunikacji zablokowało serwis SMS-owy na polecenie premiera. Walki w Republice Środkowoafrykańskiej nie mają końca. Po niedawnym ataku organizacja Lekarze bez Granic ewakuowała pracowników z jednego ze swych ośrodków. Przyszło czterech zamaskowanych ludzi w mundurach. Mieli broń, zażądali pieniędzy i telefonów komórkowych - mówi BBC szef misji Lekarzy bez Granic w Republice Środkowoafrykańskiej, Javier Eguren. Walki odbywają się głównie między grupami chrześcijańskimi a islamskimi.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/em/
Źródło:IAR
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~na madagaskar
Jak wygrają chrześcijanie, to będzie dobrze dla nas, bo będziemy mieli kolonię a jak wygrają muzułmanie, to kolejny kraj wrogi światu zachodniemu. U nas też blokowało się komórki, ale wtedy gdy protestowały pielęgniarki...

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki