REKLAMA

Większa pomoc dla kredytobiorców? Kaczyński: Musielibyśmy zwiększyć podatki

2022-11-13 17:56
publikacja
2022-11-13 17:56

Wakacje kredytowe to pomoc daleko idąca; tyle w tym momencie można zrobić - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział w niedzielę w Żywcu na pytanie o możliwą dalszą pomoc kredytobiorcom. Podkreślił, że dalsza pomoc wymagałaby zwiększenia podatków, a tego rząd nie chce robić.

Większa pomoc dla kredytobiorców? Kaczyński: Musielibyśmy zwiększyć podatki
Większa pomoc dla kredytobiorców? Kaczyński: Musielibyśmy zwiększyć podatki
/ PiS

Na spotkaniu z mieszkańcami Żywca prezes PiS został zapytany, czy planowana jest jeszcze jakaś pomoc kredytobiorcom.

Kaczyński przypomniał, że wprowadzono już tzw. wakacje kredytowe. "To jest pomoc naprawdę daleko idąca. My nie jesteśmy w stanie wszystkiego wziąć - bo za to płacą banki - na kasę państwową, bo ta kasa jest, proszę państwa, z waszych kieszeni. Czyli musielibyśmy zwiększyć podatki" - powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że rządzący nie chcą podnosić podatków. "Nie możemy wobec tego zapowiadać gruszek na wierzbie. Ja nie przyjechałem tutaj, żeby państwa wprowadzić w błąd" - oświadczył.

"Pomagamy bardzo wyraźnie, te wakacje to jest bardzo duże zmniejszenie tego obciążenia, ale tyle w tym momencie można zrobić" - powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że jeśli ktoś będzie miał pomysł na pomoc kredytobiorcom, który nie będzie powodował konieczności zwiększenia podatków, to rząd będzie gotowy go zrealizować. "Ja w tej chwili takiego pomysłu nie mam, być może ktoś z moich koleżanek i kolegów pracujących w ministerstwie finansów jakiś taki pomysł ma. Jeżeli ma, to na pewno będziemy chcieli go zrealizować" - dodał.

Klienci banków od 1 sierpnia br. mogą korzystać z "wakacji kredytowych", czyli możliwości zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy w tym i przyszłym roku. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Marek Szafrański

reb/ szf/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (35)

dodaj komentarz
janoz_lobolotorant
dwucyfrowa inflacja jest najlepszą pomocą dla kredytobiorcy ;)
andregru
Pomocą jest jednocyfrowa stopa procentowa przy dwucyfrowej inflacji. A jaka jest pomoc dla oszczędzających Polaków ?
jacekjd
Jaka wspaniała postawa ze prezes Kaczyński nie chce zwiększać podatków. Zobaczymy jak będzie dalej i czy będą pieniądze na te zbrojenia i inne wydatki. No ale skoro już prawie jesteśmy Japonia, budżet państwa jest oparty na jednocyfrowej inflacji a euro ´powinno´ kosztować 3 złote, to nie dziwmy się ze te ich kalkulacje trudno pogodzić Jaka wspaniała postawa ze prezes Kaczyński nie chce zwiększać podatków. Zobaczymy jak będzie dalej i czy będą pieniądze na te zbrojenia i inne wydatki. No ale skoro już prawie jesteśmy Japonia, budżet państwa jest oparty na jednocyfrowej inflacji a euro ´powinno´ kosztować 3 złote, to nie dziwmy się ze te ich kalkulacje trudno pogodzić z realiami. Jednakże kaczo-ekonomia=bujanie w obłokach i prośby o opatrzność. Nikt nie wie jak daleko zajedziemy z takimi fundamentami.
baibina
Tańcowali w Piwnicy Socjalisci bandyci!
Z dutków ceprów okradali i nierobom rozdawali!
Te pieniadze się nalezim tych co ludzi z nich krojom!
HEJ! Jarosik i jego banda :)
grucha_123
Uroczy brzdac w czapeczce..
wibor3m10procent
Ryzyko systemowe rośnie więc żadnej pomocy nie będzie a zakredytowane pod kurek Gołodupce będą musiały sobie same poradzić, np sprzedając.
janoz_lobolotorant
powiedział jeszcze większy Gołodupiec, który przy zerowych stopach procentowych nie miał zdolności kredytowej
lobotomek
Gnom z Żoliborza bardzo przypomina mi schyłkowego Breżniewa. Wtedy mówiono, że jest żywym trupem a funkcjonuje na lampach. W dzisiejszej rzeczywistości chodziłoby o mikroprocesory, tylko chyba ruskie, bo się ciągle zacinają.
godojoshi
To ile dajecie czasu do podwyżki podatków? Po wyborach?

Powiązane: Pomoc dla kredytobiorców

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki