REKLAMA

Wiceminister infrastruktury: Roszczenia wykonawców wobec GDDKiA to około 10 mld zł

2016-04-07 12:33
publikacja
2016-04-07 12:33

Jednym z zagrożeń dla Programu Budowy Dróg Krajowych są roszczenia wykonawców, których jest obecnie około 5 tys. na łączną kwotę około 10 mld zł - poinformował na konferencji Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. W jego ocenie GDDKiA część z tej kwoty będzie musiała zapłacić.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

"Jest jedno bardzo wielkie zagrożenie (). Roszczenia, które powstały w ubiegłych latach, które wykonawcy dróg już wnieśli do sądu, albo zamierzają wnieść do sądu. To jest 5 tys. spraw na łączna szacunkową kwotę 10 mld zł" - powiedział Szmit.

"Być może część z tych sporów będzie rozstrzygnięta po myśli GDDKiA, ale na pewno część z tych pieniędzy trzeba będzie wypłacić, czy to z racji zawieranych ugód, czy też być może dopiero po wyrokach sądowych, ale musimy się liczyć z tymi konsekwencjami" - dodał.

Pod koniec lutego p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz informował w rozmowie z PAP, że GDDKiA nie wyklucza możliwości zawarcia ugód z wykonawcami, z którymi jest w sporach prawnych w związku z realizowanymi przez nich wcześniej kontraktami drogowymi. W szczególności nie wyklucza, że jest pole do kompromisu z Polimeksem.

Łączna wartość roszczeń Polimeksu-Mostostalu wobec GDDKiA to około 820 mln zł. Roszczenia dotyczą kontraktów na budowę autostrady A1 na odcinku Stryków - Tuszyn, autostrady A4 na odcinku Rzeszów - Jarosław oraz drogi ekspresowej S-69 na odcinku Bielsko-Biała - Żywiec. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
czelsi_01
Niestety nadal cisza w sprawie ugody z GDDKiA, niema pieniędzy w kasie.
Szkoda, podnieśli by spółkę z kolan...

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki