Według prokuratury Michał Tusk jest niewinny ws. Amber Gold

Syn byłego premiera Michał Tusk nie zdradził Marcinowi P., twórcy piramidy finansowej, poufnych danych o lotniskach - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

(tvp.info)

"Rz" ustaliła, że łódzka Prokuratura Okręgowa umorzyła sprawę przekazywania przez Michała Tuska tajemnic dotyczących przewoźników lotniczych Marcinowi P. - twórcy Amber Gold. "Śledztwo zostało umorzone z braku znamion przestępstwa" - poinformował cytowany w gazecie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak czytamy, łódzka prokuratura badała, czy młody Tusk przekazywał Marcinowi P. poufne dane marketingowe pomocne w podejmowaniu strategicznych decyzji w lotnictwie. "Juniora obciążył P., twierdząc, że ten podał mu stawki, jakie lotnictwo pobiera od linii WizzAir za obsługę pasażerską" - napisano.

Kopania wyjaśnił w "Rz", że śledczy badali, czy doszło do naruszenia art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. "Ustaliliśmy, że przekazywane dane nie miały jednak charakteru poufnego i nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa, o której mówi przepis" - powiedział.

Umorzenie wątku danych - czytamy - nie kończy sprawy młodego Tuska. "Łódzka Prokuratura Regionalna bada bowiem, jak doszło do wypłacenia mu wynagrodzenia po upadku OLT" - podała "Rz".(PAP)

agzi/ hgt/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 4 aerk

Amber Gold oszukał 22 tys osob na 700 mln zl. Kto był wtedy premierem ? Niech Tusk i ci który do tego dopuścili oddadzą ludziom pieniądze.

! Odpowiedz
15 25 antybolszewik

I teraz pytanie kto przeprosi Michała Tuska za wieloletnie ciąganie i oczernianie? Prokuratura? Wassermann? Marcin P.? prasa?
Na razie to przeprosił Wprost ale dopiero po postępowaniu ugodowym.

! Odpowiedz
8 2 aerk

a co ze stratami państwa na VAT`ie ? Czy chęć rozliczenia przestępstw tez jest oczernianiem ?

! Odpowiedz
29 24 lightning_network

re histeryk
to, że nie wiesz, w jaki sposób OLT dążyły do upadku LOTu - nie oznacza, że nikt nie wie, hehe
słyszałeś o czymś takim jak: dumping? dumping finansowany środkami zebranymi w piramidzie finansowej AmberGold
I tu należy zacytować nokaut, jaki Małgorzata Wasserman zaaplikowała ryżemu Krętaczowi:

"Wie pan na czym polegała różnica między GetBack, a Amber Gold? W tym drugim od zawiadomienia do zatrzymania minęło 1,5 miesiąca, a przy Amber Gold minęły trzy lata. W przypadki GeBack siedzi już 19 osób, a państwo zostawiliście nam słupa i małżonkę w areszcie."

i ryży Krętacz zaniemówił, zamroczony siedział na deskach, a sędzia liczył do dziesięciu...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 25 histeryk

Jaki dumping? Nie masz pojęcia o branży. OLT nie było żadną konkurencją dla LOTu, to inny segment przewozowy, inne standardy i inne trasy. To brednia wymyślona na potrzeby pisowskiej narracji o rzekomym wielkim spisku. A w sprawie AmberGold i GetBack - GetBack to spółka publiczna, wszystko było dużo łatwiejsze do skontrolowania i zapobieżenia. Rząd zareagował dopiero w momencie gdy wyszło na jaw, że skarbowe spółki były zainteresowane finansowaniem tego agresywnego windykatora. Ani KNF ani służby nie uchroniły tysięcy ludzi przed jeszcze większymi stratami niż w przypadku AmberGold.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 14 lightning_network odpowiada histeryk

Nie było żadną konkurencją dla LOTu, POwiadasz?... Buaaahahahaha!!!

Takie bzdety to nie w dobie Internetu, misiu. Samcik z wyborczej sprzed 6-iu lat:

"Hipoteza pierwsza: OLT Express jest finansowana wprost pieniędzmi klientów wkładających pieniądze do powiązanej z tymi liniami firmy Amber Gold, (oferującej produkty lokatopodobne). Jak skończy się dopływ świeżych pieniędzy z Amber Gold - bankructwo obu firm będzie tylko kwestią czasu."

http://samcik.blox.pl/2012/07/Zla-wiadomosc-kochamy-OLT-Express-ale-za-bilet.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 10 grzegorzkubik odpowiada histeryk

Histeryk aż tak lubisz PO czyli aferzystów, którzy rządził przez 8 lat Polską?

! Odpowiedz
14 9 lightning_network odpowiada grzegorzkubik

redaktor Samcik z Gazety Wyborczej sześć lat temu pisze dla PiSu narrację PiSowską...
- to jest miarą szaleństwa i obłędu oPOzycji totalniaków... hehe

! Odpowiedz
4 16 histeryk odpowiada grzegorzkubik

nie, nie podobały mi się te rządy, ale nie sądziłem, ze może być jeszcze gorzej. I to znacznie gorzej. Ten artykuł z GW co to w ogóle jest za źródło - co ma niby potwierdzać? Konkurencja we wszystkich branżach istnieje, ale od konkurencji do "dążenia do upadku LOTu" bardzo daleko. Co to w ogóle jest to "dążenie do upadku LOTu" i niby jak syn Premiera Tuska miałby to robić? Straszne brednie, które łyknąć może tylko pelikan z mocno wypraną głową.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 4 lightning_network odpowiada histeryk

"Maciej Samcik. Od 1997 r. jestem dziennikarzem ekonomicznym „Gazety Wyborczej”. Specjalizuję się w tematyce finansowej..."

- "dumpingowe ceny biletów"
- "Odlot niezrozumiały z biznesowego punktu widzenia, bo przecież same tylko opłaty lotniskowe na Okęciu wynoszą jakieś 60 zł od osoby. .."
- "próbę obrony państwowego przewoźnika LOT przed prywatną konkurencją"
- "Kłopot dla OLT Express tkwi w tym, że te 199 zł za bilet to mniej więcej próg rentowności"
- "gdyby powiązany z nim OLT Express nie był efemerydą i wytrzymał kilka lat to kto wie... mógłby zrobić kuku zarówno LOT-owi, jak i PKP Intercity. Ale nawet jeśli OLT za jakiś czas zniknie, to i tak z każdym dniem wyrządza niepoliczalne szkody obu państwowym firmom. Czasowe odciągnięcie pewnej części klientów od LOT do samolotów OLT może pogrążyć tę firmę na lata w kryzysie finansowym"

versus

"OLT nie było żadną konkurencją dla LOTu", hehe

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil