REKLAMA

We Franacji obowiązkowe testy na COVID-19 dla podróżnych z kilku krajów UE

2021-07-17 12:23
publikacja
2021-07-17 12:23
We Franacji obowiązkowe testy na COVID-19 dla podróżnych z kilku krajów UE
We Franacji obowiązkowe testy na COVID-19 dla podróżnych z kilku krajów UE
fot. Song_about_summer / / Shutterstock

Podróżni przybywający do Francji z Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Cypru i Grecji są zobowiązani do przedstawienia wyników testu na obecność koronawirusa przeprowadzonego na co najmniej 24 godz. przed podróżą - wynika z komunikatu rządu ogłoszonego w sobotę.

Zarządzenie zacznie obowiązywać o północy z soboty na niedzielę. Obejmie ono także osoby przybywające do Francji z terytorium Wielkiej Brytanii.

Dotychczas podróżni przyjeżdżający do Francji z krajów Półwyspu Iberyjskiego, Holandii, a także z Grecji i Cypru musieli okazywać wyniki testu przeprowadzonego na co najmniej 72 godz. przed podróżą. Brytyjczyków obowiązywał termin 48 godzin.

W komunikacie podpisanym przez premiera Jean Castexa wskazano jednocześnie, że nowe regulacje nie dotyczą osób, które przeszły pełny cykl szczepień. "Jednocześnie, z uwagi na fakt, że szczepionki potwierdziły swą skuteczność wobec koronawirusa, w tym także w odniesieniu do wariantu Delta, wprowadzane ograniczenia nie rozciągają się na osoby, które przeszły pełny cykl szczepień preparatami uznawanymi przez Europejską Agencję Leków (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Janssen) niezależnie od kraju przyjazdu" - czytamy.

Zgodnie z definicją francuskiego rządu za pełny cykl szczepień uważa się przyjęcie drugiej dawki na 7 dni przed podróżą, a w wypadku ozdrowieńców - przyjęcie pierwszej dawki przed dwoma tygodniami do wyjazdu. Jeśli chodzi o preparat Janssena, produkowany przez firmę Johnson & Johnson, który jest jednodawkowy, szczepienie musi być przeprowadzone na 28 dni przed podróżą.

Produkowana w Indiach szczepionka Covishield, która jest od niedawna uznawana przez agencję EMA, wymaga przedstawienia specjalnego certyfikatu szczepienia.

We Francji, gdzie od początku epidemii zarejestrowano 5 mln 844 249 zakażeń i 111 451 zgonów z powodu Covid-19, liczba zakażeń koronawirusem zaczęła rosnąć w ostatnich dniach. W piątek po długiej przerwie dobowy przyrost zakażeń przekroczył próg 10 tys., choć liczba hospitalizacji wciąż maleje.

W pierwszych dwóch tygodniach lipca odnotowano we Francji 55 376 zakażeń. W tym samym czasie w Hiszpanii zarejestrowano 266 354 zakażenia, w Portugalii 39 305, a w Grecji - 29 035. Większość francuskich zakażeń z ostatniego okresu to infekcje wariantem Delta - podkreśla AFP. (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dididif
W Izraelu, wg oficjalnych danych, 40% nowych przypadków to wyszczepieni, ale zwolnienie z testu na rozkaz komunistycznych dygnitarzy z Brukseli musi być. Surrealistyczny świat bolszewizmu w pełnym rozkwicie.
abcx
Myślę że dla podtrzymania narracji powinno się ilość cykli w testach PCR dla wszczepionych nie zmieszać o 50% ale na przykład o 90% wtedy by nie było 40% przypadków wśród zaszczepionych a na przykład 5% albo w ogóle przyjąć odgórny dogmat że szczepieni nie mają COVID a zwykłe przeziębienie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki