REKLAMA

Wakacje kredytowe nadal w modzie. Setki miliardów złotych wstrzymanych spłat

2022-11-24 07:00
publikacja
2022-11-24 07:00

Rząd wprowadził wakacje kredytowe, żeby odciążyć portfele Polaków z powodu podwyżek stóp procentowych i wciąż rosnącej inflacji. Z tej pomocy kredytobiorcy mogą korzystać od sierpnia. Teraz BIK podał najnowsze dane dotyczące liczby rachunków objętych mechanizmem.

fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Do 30 października banki zaraportowały do bazy BIK 1,02 mln rachunków kredytów mieszkaniowych objętych wakacjami kredytowymi o wartości do spłaty 260 mld zł - podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Biuro wcześniej informowało, że na dzień 16 października banki zaraportowały ponad 1 mln rachunków objętych wakacjami kredytowymi o wartości 258,1 mld zł.

Jak wynika z najnowszych danych udostępnionych Bankier.pl, większość deklarujących skorzystanie z wakacji kredytowych zamierzała nadpłacić swoje zobowiązania z zaoszczędzonych środków, jednak klienci na razie nie realizują masowo wcześniejszych zapowiedzi.

seb/

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
maniek_as
Mieli nadpłacać, a wydają w Biedronkach. Na parkingach zabrakło miejsc jak ruszyły wakacje kredytowe i przelewy za węgiel, drewno itp.. Ekonomia upadku tak należy określić rządy PiSu.
pogo0
Też miałem piękne plany by nadpłacać kredyt... cel nr 1 zrealizowałem, czyli za pierwsze 2 wstrzymane raty spłaciłem cały kredyt konsumpcyjny. Kolejne dwie właśnie prze**m na inne rzeczy... bez których mógłbym się zupełnie obyć.
peluquero
pieknie prawda? ustawa o finansowaniu społecznościowym sie rok nie mogla doczekać przeskoczenia szczebelka na liście konsultacji w centrum legislacji i nagle bach, 260mld zł tak dla hecy dla zmienności
ministerprawdy
Opozycja, koalicja ale jak trzeba duży wałek zrobić to wszystkie ręce na pokład.
peluquero odpowiada ministerprawdy
Dlaczego od razu wałek, to nadal przeciąganie liny, tylko jedni musieli zdjąć kolce :)

Powiązane: Pomoc dla kredytobiorców

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki