REKLAMA

WOŚP gra w siedmiu miastach niemieckich

2007-01-14 20:00
publikacja
2007-01-14 20:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra także w siedmiu miastach w Niemczech. Największe imprezy 15 Finału odbywają się w Berlinie. W stolicy Niemiec zorganizowano dwa duże koncerty połączone z licytacjami gadżetów.

Aukcje prowadzą popularni aktorzy Magdalena Zawadzka i Zbigniew Buczkowski. Dla uczestników finału Wielkiej Orkiestry śpiewają m. in. znany z Niemiesko-Czarnych Wojciech Korda, zespół Bank i Krystyna Prońko. Zdaniem piosenkarki, atmosfera w Berlinie przypomina polskie finały akcji Jerzego Owsiaka. Podobnie jak w Polsce pieniądze zbierają dzieci, które w zmian za datek do puszek rozdają czerwone serduszka.

Zbiórka i koncerty cieszą się przede wszystkim zainteresowaniem Polaków mieszkających w Niemczech. Cezary Szeligowski z jednego z berlińskich sztabów podkreśla, że Orkiestra odgrywa dużą rolę integrującą. ’Oprócz zbiórki Orkiestra w Berlinie jednoczy Polaków, co jest dla nas bardzo ważne" - mówi Szeligowski.

Pierwsza kwesta na rzecz Orkiestry odbyła się w Berlinie w 1998 roku. Od 2003 roku w stolicy Niemiec regularnie działają sztaby WOŚP organizujące kolejne finały.
Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki