W tym roku Shell stworzył 400 nowych miejsc pracy w Krakowie

400 nowych miejsc pracy stworzyło w 2019 r. centrum biznesowe koncernu energetycznego Shell w Krakowie; w pierwszy półroczu 2020 r. firma otworzy w mieście swój szósty budynek, który pomieści 1 tys. pracowników - poinformował w poniedziałek koncern.

(Shell)

W komunikacie przesłanym PAP czytamy, że w krakowskim Shellu pracuje ponad 4 tys. osób, co oznacza, że Polska stała się dla firmy trzecim największym rynkiem w Europie pod względem zatrudnienia.

Dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków Agnieszka Pocztowska wyjaśniła, że centrum stawia nie tylko na wzrost kadry i rozwój projektów, ale także działanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju biznesu. Oznacza to zaangażowanie zespołu m.in. w inicjatywy proekologiczne czy wsparcie lokalnej społeczności m.in. poprzez akcje promujące bezpieczeństwo na drodze.

"W minionym roku zredukowaliśmy w Shell Business Operations liczbę emitowanego przez naszych pracowników CO2 o 2 tony, o 22 proc. zredukowaliśmy zużycie energii elektrycznej, a o 20 proc. - ilość emitowanych odpadów" - powiedziała.

Firma zatrudnia w stolicy Małopolski ok. 700 cudzoziemców reprezentujących ponad 50 narodowości, a projekty biznesowe realizowane są w 20 językach. Do zespołu w Krakowie należy ponad 30 osób z orzeczeniem niepełnosprawności. 67 proc. osób zajmujących stanowiska kierownicze w Shell w Krakowie stanowią kobiety.

Zespół działający w Krakowie wspiera globalne operacje koncernu w zakresie m.in. finansów, raportowania, usług IT, obsługi klientów i pracowników, logistyki, zakupów i komunikacji zewnętrznej. W ciągu 13 lat działalności firma osiągnęła pozycję jednego z kluczowych pracodawców w Krakowie i Małopolsce. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ pad/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil