W tych bankach najchętniej zakładacie konta

analityk Bankier.pl

Bankom przybywa kont osobistych. Na koniec ubiegłego roku prowadziły już blisko 33 mln ROR-ów. To aż 1,8 mln więcej niż w grudniu 2017 r. Najwięcej rachunków prowadzą PKO BP, Pekao i Santander Bank Polska.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) jest jednym z najbardziej strategicznych produktów bankowych. Stanowi punkt wyjścia do współpracy z klientem i okazję do zaproponowania mu nowych produktów. Dlatego banki prześcigają się na promocje i bonusy dokładane do kont osobistych. Raz pozyskany klient zostaje z reguły z bankiem na długie lata.

Jak wynika z danych branżowego portalu PRNews.pl, na koniec 2018 r. banki uniwersalne prowadziły już blisko 33 mln kont osobistych dla klientów indywidualnych. To aż o 1,8 mln więcej niż kwartał wcześniej. Najwięcej ROR-ów prowadzi PKO Bank Polski – 7,4 mln. Drugie miejsce zajmuje Bank Pekao z 4 mln ROR-ów, a trzecie Santander Bank Polska, który na koniec grudnia prowadził 3,6 mln kont osobistych.

Największym wzrostem liczby prowadzonych rachunków w ujęciu rok do roku może się pochwalić Santander Bank Polska. W ciągu roku liczba prowadzonych rachunków zwiększyła się tam 425 tys. Na wzrost wpłynęła nie tylko bieżąca sprzedaż ROR-ów, ale także akwizycja klientów Deutsche Banku. Na drugim miejscu pod względem wzrostu liczby prowadzonych ROR-ów znalazł się PKO BP, któremu przybyło 314 tys. kont, a na trzecim Bank Millennium, który na koniec grudnia 2018 r. miał o 258 tys. rachunków więcej niż rok wcześniej. Czwarte miejsce niemal ex aequo zajmują ING i mBank ze wzrostem na poziomie 250 tys. rok do roku.

Jak wynika z zebranych danych, wprowadzone w sierpniu 2018 r. bezpłatne podstawowe rachunki płatnicze nie zmieniły istotne układu sił na rynku kont osobistych. Tego można się jednak było spodziewać, bo większość banków już wcześniej oferowała konta, które przy umiarkowanej aktywności mogły być darmowe. Jak wynika z najnowszego rankingu kont osobistych Bankier.pl, obecnie na rynku znajdziemy 15 rachunków, które można mieć za darmo bez dodatkowych warunków.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 czytacz

Zgadza się -dawno rozstałem się z tym bankiem!

! Odpowiedz
2 7 staryznajomy

Zakładać konto w komunistycznym i upolitycznionym PKOBP to naiwność. Lokaty w porownaniu do innych banków śmiesznie niskie. Bank dla emerytow i rencistów.

! Odpowiedz
2 7 czytacz

Sam mam rory w 9 bankach.A jeszcze może założę w MBanku,bo dają 150 złotych.Więc co dają takie statystyki?Zawsze mogę gdzieś założyć lokatę na nowe środki przerzucając środki.Nie tędy droga.Kiedy banksterzy to zrozumieją?

! Odpowiedz
0 14 talmud

tak wyglada chamstwo dziennikarskie
https://www.youtube.com/watch?v=AY8kr3bD2sI

! Odpowiedz
0 23 forfun

a CA to zaraz zamknę 3 konta i kartę bo przy opłatach 14zł i 6zł miesięcznie to bank dla krezusów

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne