REKLAMA

W środę złoty umacniał się wobec głównych walut

2015-03-25 17:12
publikacja
2015-03-25 17:12
W środę złoty umacniał się wobec głównych walut
W środę złoty umacniał się wobec głównych walut
fot. John Guillemin / / B

Euro jest najtańsze od dwóch lat i bardzo prawdopodobny jest w najbliższym czasie spadek kursu europejskiej waluty do 4 złotych - komentują analitycy. Ok. godz. 16.30 za dolara trzeba było zapłacić 3,73 zł, za euro 4,09 zł, a za franka szwajcarskiego 3,88 zł.

Złoty umacniał się wobec głównych walut (fot. claraveritas / Thinkstock)

"Kolejna dobra sesja dla złotego za nami. Łatwość, z jaką rynek pokonał poziom 4,09 na parze EUR/PLN sugeruje, że spadek w okolice 4 złotych w najbliższym czasie jest bardzo prawdopodobny" - komentuje Kamil Maliszewski z DM mBanku.

Jego zdaniem polskiej walucie pomogły dziś gorsze od oczekiwań dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA, które zakończyły serię dobrych odczytów z amerykańskiej gospodarki. Analityk uważa też, że słabsze informacje z amerykańskiej gospodarki prowadzą do osłabienia amerykańskiego dolara i oddalenia się perspektywy podwyżek stóp procentowych w USA.

Reklama

Zdaniem analityka mało prawdopodobne są jednak dalsze spadki dolara względem złotówki. Natomiast kurs franka szwajcarskiego, uważa Maliszewski, może się skonsolidować w okolicach 3,90 zł.

"Tak szybkie tempo aprecjacji złotego może jednak wpłynąć na zmianę nastawienia przynajmniej wśród części członków RPP, na co wskazywał ostatnio prezes NBP Marek Belka" - komentuje analityk. "Im bliżej będziemy poziomu 4 złotych w stosunku do euro, tym bardziej prawdopodobne mogą stać się słowne interwencje ze strony Rady Polityki Pieniężnej" - dodaje Maliszewski.

Także Konrad Ryczko z DM BOŚ zwraca uwagę, że handel na rynku walutowym przyniósł dalsze umocnienie złotego wobec większości dewiz.

"Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż złoty umocnił się do okolic 4,08 PLN za euro, co oznacza, że wspólna waluta jest najtańsza (EUR/PLN) od ponad 2 lat. Dodatkowo obserwowaliśmy zanegowanie wczorajszego osłabienia wobec franka, co było wynikiem analogicznego odreagowania na parze EUR/CHF" - komentuje Ryczko.(PAP)

pś/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki