Volkswagen Poznań z nową halą logistyczną od I kwartału 2019 r.

W pierwszym kwartale 2019 r. fabryka spółki Volkswagen Poznań w stolicy Wielkopolski wzbogaci się o nową halę logistyczną. Obiekt będzie miał powierzchnię 46 tys. m kw.

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

Budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. W poniedziałek na obiekcie zawieszono wiechę. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz utwardzana jest nawierzchnia w jego otoczeniu.

"Nowa hala logistyczna umożliwi nam integrację powierzchni logistycznych, znajdujących się do tej pory się poza terenem zakładu. Dzięki temu zredukowany zostanie ruch wahadłowy ciężarówek pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem. Bezpośrednie połączenie z halą produkcyjną otwiera nam także możliwości wdrożenia innowacyjnych procesów dostarczania materiałów na linie produkcyjne, takich jak autonomiczne transporty między halami" powiedział w poniedziałek kierownik logistyki w poznańskim zakładzie Joerg Pott.

Równocześnie z budową zaplecza logistycznego trwa też rozbudowa istniejącej hali spawalni, której docelowa powierzchnia wyniesie 14,4 tys. m kw.

"Przed dwoma laty rozpoczęliśmy seryjną produkcję Craftera w nowo wybudowanej fabryce we Wrześni. Dziś, w roku obchodów 25-lecia istnienia naszego przedsiębiorstwa, a także w kolejnych miesiącach punkt ciężkości nakładów inwestycyjnych jest ponownie skierowany na zakład w Antoninku" powiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady ponad 2 mld euro. Planowane inwestycje w nowe hale, maszyny i urządzenia wyniosą w obecnym i przyszłym roku blisko 500 mln euro.

W ostatnich 25 latach z taśm produkcyjnych fabryk Volkswagen Poznań zjechało blisko 3 mln pojazdów. Obecnie w czterech zakładach spółki produkowane są modele Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter T6 oraz Volkswagen Crafter i MAN TGE. Od 1996 roku funkcjonuje także odlewnia, której roczna produkcja komponentów wynosi blisko 4,6 mln sztuk.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce dającym zatrudnienie 11 tys. osób. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ amac/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 prs

Nie lubie niemieckich aut.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil