Visa będzie rozwijać płatnicze eksperymenty

analityk Bankier.pl

Organizacja płatnicza Visa otworzyła w Londynie Centrum Innowacji. Przestrzeń ma służyć jako laboratorium dla klientów i partnerów z Europy i stać się miejscem, w którym powstają nowe płatnicze wynalazki. Wśród zaprezentowanych koncepcji znalazł się m.in. system pozwalający w wirtualnej rzeczywistości wybrać miejsce na stadionie i zapłacić za bilet oraz gadżety.

Organizacje płatnicze coraz szerszej otwierają się na współpracę nie tylko ze swoją tradycyjną klientelą z sektora finansowego, ale także firmami z różnych części rynku. Płatność nie musi być osobnym procesem podczas zakupu produktu lub usługi, może stopić się z doświadczeniem i zejść na drugi plan. Aby osiągnąć ten cel potrzeba pola do eksperymentów - laboratorium pozwalającego wygenerować i przetestować nowe pomysły.

Visa będzie rozwijać płatnicze eksperymenty
Visa będzie rozwijać płatnicze eksperymenty (fot. Michał Kisiel / Bankier.pl)

21 lutego organizacja Visa uruchomiła w Londynie Centrum Innowacji, gdzie wspólnie z klientami i partnerami specjaliści będą rozwijać pomysły na przyszłość płatności. Możliwości jakie otwiera rozwój internetu rzeczy, inteligentnych botów, systemów rozpoznawania głosu, wirtualnej rzeczywistości, badają setki startupów i większych firm. Jak powiedział na otwarciu 1000-metrowego laboratorium Bill Gajda, odpowiedzialny za innowacje w połączonej niedawno organizacji, Visa daje do dyspozycji zewnętrznym partnerom zestaw narzędzi i API pozwalających uruchamiać nowe usługi. W ramach Visa Developer Platform producenci aplikacji i elektroniki użytkowej otrzymają dostęp do gotowych “klocków” koniecznych by wybudować płatności w produkty i usługi.

Jednym z przykładów zaprezentowanych w Centrum jest aplikacja działająca w wirtualnej rzeczywistości. Klient korzystający z okularów VR i smartfona może obejrzeć stadion lub tor wyścigowy przed imprezą sportową. Potem wybrać najbardziej odpowiadające mu miejsce (wskazując je wzrokiem w trójwymiarowej symulacji) i zapłacić za bilety. Płatność nie wymaga opuszczania wirtualnego świata - transakcja potwierdzana jest głosem dzięki biometrycznej weryfikacji klienta.

Wśród inspiracji wystawionych w Centrum znalazły się także ciekawostki, które jeszcze kilka lat temu uznać można było za produkty rodem z powieści science fiction. Urządzenie Alexa stworzone przez Amazon połączono z aplikacją do obsługi rachunku bankowego. Głosowy asystent jest w stanie wykonać przelew na polecenie właściciela.

Samochód połączony z siecią i wyposażony w odpowiednią aplikację może ostrzec o konieczności zapłacenia opłaty za wjazd do centrum miasta i sam uregulować należność. Zza kierownicy, stojąc korku, możemy zamówić jedzenie i zapłacić za nie, by odebrać je po drodze do domu.

Na polskim rynku słynącym z kreatywnych specjalistów od IT również mogą narodzić się płatnicze innowacje. Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowej i Wschodniej w Visa, zapowiedziała, że w Warszawie uruchomiony zostanie wkrótce Inkubator Innowacji. Przedsięwzięcie angażować ma banki i korzystać również z zasobów londyńskiego laboratorium.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~future

Tylko , że większość tych nowinek jest tak potrzebna człowiekowi jak wrzód na dupie. Owszem, rozwój techniki wydaje się zawsze ciekawy. Ma też drugą ciemną stronę. W przyszłości posłuży zniewoleniu ludzi. Nadchodzi krok po kroku czas budowania jednego molochu światowego ( jeden rząd światowy ) , w którym technika będzie odgrywała czołową rolę. Będzie służyć celom kontrolowania ludzi, niepokornych można będzie łatwo przywołać do porządku wyłączając im chip. Technika z jednej strony ułatwi życie ludziom ( np. chorym, budzi nawet zachwyt ), z drugiej strony moim zdaniem będzie jednym z narzędzi kontrolowania populacji ludzkiej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~bitcoin_rządzi

BLOCKCHAIN

! Odpowiedz
3 3 ~coiny

Dascoin nadchodzi!!!!

! Odpowiedz
1 1 ~hehe

Yet another SHITCOIN... :)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1634872.msg17548871#msg17548871

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.