Urzędnicy UE chcą zakazać używania cynamonu

Urzędnicy z Brukseli wpadli na kolejny genialny pomysł – chcą ograniczyć możliwości używania cynamonu w produkcji żywności. Według naukowców jego nadmierne spożycie doprowadzi nasze wątroby do ruiny. Oficjele z UE wciąż jednak nie mogą wypracować jasnego stanowiska wobec aspartamu, którego negatywne działanie zostało niejednokrotnie udowodnione.

W Unii Europejskiej pojawiła się inicjatywa ograniczenia użycia cynamonu jako przyprawy w produkcji żywności. Powodem takiej inicjatywy są badania przeprowadzone przez naukowców amerykańskich i saudyjskich, które wykazały, że cynamon chiński (stosowany w przemyśle) ma dużą zawartość kumaryny, której nadmierne spożycie może powodować marskość wątroby.

Na pomyśle urzędników mogą stracić przede wszystkim duże firmy, które wykorzystują cynamon w produkcji, ale także drobni przedsiębiorcy. Duży problem mogą mieć Duńczycy – wypiekają oni kanelsnegler, czyli popularne na tamtejszych stołach cynamonowe ciastka, w których dopuszczalne stężenie kumaryny może być przekroczone. Co ciekawe, kumarynę zawiera również wiele roślin, w tym trawa żubrowa, którą znajdziemy w każdej butelce popularnej żubrówki.

Cynamon jest bardzo popularną, i według ekspertów zdrową przyprawą. Dodaje się go m.in. do dań z jabłkami, ciast, a także do grzanego wina, kawy, czy herbaty. Cynamon to źródło m.in. błonnika, żelaza oraz wapnia. Podobno poprawia też pamięć, a naukowcy z Maryland dowiedli, że niszczy komórki rakowe.

cynamon
Źródło: iStockThinkstock

Unia Europejska po raz kolejny rozwiązuje problem, który faktycznie nie istnieje – po spożywaniu dużej ilości duńskich ciastek cynamonowych człowiek prędzej umrze z przejedzenia i otyłości, a nie z nadmiernego spożycia kumaryny. Co ciekawe, do dziś nie zdecydowano się na ograniczenie aspartamu w produkcji żywności. Używanie popularnego dodatku do gum do żucia czy słodkich napojów typu „light” od dawna jest uznawane za kontrowersyjne. Mimo wielu badań, w Unii Europejskiej wciąż nie wypracowano jednoznacznego stanowiska wobec stosowania tej substancji.

Nie jest to pierwszy, i zapewne nie ostatni absurdalny problem, którym zajmują się oficjele z Brukseli. Zajmowali się oni już krzywizną banana i ogórka, a ostatnio na topie jest próba unormowania ilości wody w spłuczkach toaletowych.

/ml

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 ~prawda

chcą zakazać spożywania cynamonu ponieważ ma działania antybakteryjne, jest naturalnym antybiotykiem jak czosnek a to nie pasuje koncernom farmaceutycznym. Tak, cynamon leczy. Wiec najlepiej go zakazać. Tak, miód leczy, wiec najlepiej wybić pszczoły glifosatem. Rozchorować społeczeństwo szczepionkami i chemią i trzymać za mordę, wydzielając leki aby nabijać kabzę. Do tego dąży nwo i UE.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 1 ~swe

Poproszę o konkretne badania na temat tego aspartamu bo z tego co ja wiem, to jest dokładnie odwrotnie. Nie zostało udowodnione mityczne szkodliwe działanie.

! Odpowiedz
0 5 ~MaleńkaPi

Jakby nie patrzeć... "to dawka czyni truciznę" - i tak jest ze wszystkim, więc równie dobrze mogliby próbować "zakazać" czegokolwiek innego, ot - choćby papierochów? W ogóle odgórne zakazywanie ludności spożywania czegokolwiek (tak długo jak nie szkodzi to ich otoczeniu) jest grubym wykroczeniem przeciwko WOLNOŚCI człowieka. To chore, że rządy zaczynają zaglądać ludziom do talerza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 22 ~jerry

PROPONUJE Zakazać pracy urzędnikom unijnym w celu zwiększenia bezpieczeństwa ludności

! Odpowiedz
0 6 ~anulka55

OCHHHHHH co jeszcze wymyslą,żeby się wzbogacać naszym zdrowiem !!! CHORZY LUDZIE I MÓZGI!!!!

! Odpowiedz
0 10 ~obywatel UE

Nasi kochani z UE niebawem zaczną zajmować się nad wpływem księżyca na miesiączkowanie mrówek. Ciekawe ile sobie wypłacą za ten pomysł ?

! Odpowiedz
2 9 ~nw

No nie!
25 maja czas zagłosować na Nową Prawicę (Janusza Korwin-Mikkego), trzeba wreszcie skończyć z tymi idiotami! Co za komuniści.

Krzywizna bananów, ogórków, zakaz wędzenia wędlin, dyrektywy o wodzie w spłuczkach, schodzeniu po drabinie, zakaz palenia określonych papierosów, teraz nawet cynamon. To byłoby nawet śmieszne gdyby to nie była prawda!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Realista ...

I tak utrwala się przyjaźń i sojusz Chińsko-rosyjski, były panele słoneczne, stal, rury, jest cynamon, esmany znalazły i wytropiły chańskich cyber geniuszy, którzy ograbili ich na "setki miliardów dolarów". Przecież to tylko esmany mogą drukować papierki, powodujące biliony strat reszty świata, czy grabić świat ze zdolnych ludzi. Tak konsoliduje się esmańczyków, po blamażu z Krymem. Kiedyś dla Hitlera byli Żydzi, teraz dla esmanów są Chińczycy, zresztą zawsze byli pogardzanymi żółtkami. Nich żyje i rozwija się ta przyjaźń a Świat będzie bezpieczniejszy. Dla równowagi, zawsze muszą być dwa bieguny.

JKM i KNP - TAK. Za nazywanie rzeczy po imieniu. Tzw rządowi "eksperci", wysilają się na wszystkie sposoby by go ośmieszyć jak kiedyś Palikota. Nic z tego "panowie" oficjalni "eksperci". Na nic wasze gadanie od rzeczy.
Popieram Janusza Korwin Mikkego i KNP. Kowal nie wart komentarza, pisowskie korzenie, ot tyle. Maglarka z toczki pokazała wczoraj swój relatywizm i babską logikę. Jak zawsze, denny program, wścieklej baby. To tak do wczorajszych potyczek wyborczych.
"Wolna " Polska na średnio długiej smyczy. Wolna, śmiechu warte.
„Zawsze możesz być kimś więcej, mieć coś więcej, zrobić coś więcej, bo zawsze możesz się tego nauczyć. T. Harv Eker. 

Realista, nieświadomie ochrzczony, jak 100% tzw wierzących.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~aga

a kiedy się wezmą za alkohol?

! Odpowiedz
0 1 ~rudaa

wszystko jest dla ludzi.w umiarze.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.