Unilever przenosi część produkcji do Polski

Unilever podjął decyzję o skoncentrowaniu europejskiej produkcji zup płynnych w opakowaniach foliowych w fabryce w Poznaniu.

Do polskich zakładów Unilevera trafi produkcja 8000 t zup z fabryki w Oss w Holandii, zwiększając istotnie wykorzystanie mocy produkcyjnych fabryki w Poznaniu. Przeniesienie produkcji z Oss nastąpi sukcesywnie w 2011 r. Unilever już w 2010 r. zainwestuje milion zł w dostosowanie linii produkcyjnych do zwiększonej produkcji. Decyzja ta wpłynie na wzrost zatrudnienia w fabryce poznańskiej - przybędzie 30 etatów.

Fabryka w Poznaniu jest najnowocześniejszą i najbardziej wydajną fabryką zup płynnych Unilevera w Europie. Jej produkcja - pod markami Unox, Knorr i Bertolli - jest eksportowana przede wszystkim do Holandii, Grecji, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Płynne zupy w opakowaniach foliowych produkowane są w Poznaniu od 2006 r. Ich jakość zabezpiecza się przy użyciu technologii retortowania (autoklawowania) metodą sterylizacji lub pasteryzacji.

Unilever jest jednym z wiodących światowych producentów artykułów powszechnego użytku sprzedawanych w ok. 150 krajach pod znanymi markami, globalnie zatrudnia 163 000 pracowników w 100 krajach, a sprzedaż firmy w 2009 roku wyniosła blisko 40 mld EUR. W Polsce posiada cztery fabryki, a 20 proc. produkowanych tu wyrobów trafia na eksport.

Autor: IP

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne