REKLAMA
WEBINAR

Biedronka i Lidl z ukraińską konkurencją? Gigant zainteresowany wejściem do Polski

2023-03-21 10:10
publikacja
2023-03-21 10:10

Jak informują nieoficjalnie portale wiadomoscihandlowe.pl i allretail.ua, wicelider ukraińskiego handlu spożywczego, Fozzy Group, jest zainteresowany wejściem na polski rynek. Przedsiębiorstwo prowadzi w Ukrainie sieć popularnych supermarketów Silpo, jest również głównym akcjonariuszem Banku Vostok.

Biedronka i Lidl z ukraińską konkurencją? Gigant zainteresowany wejściem do Polski
Biedronka i Lidl z ukraińską konkurencją? Gigant zainteresowany wejściem do Polski
fot. Yurii Borysov / / Shutterstock

Z informacji, do których dotarli dziennikarze, wynika, że Fozzy Group rozgląda się za lokalizacjami, w których mogłyby ruszyć pierwsze sklepy Silpo w Polsce. W samej Ukrainie przedsiębiorstwo posiada 330 takich placówek, a łącznie w jego portfolio jest ponad 700 sklepów.

Ekspansja na polski rynek wydaje się naturalnym krokiem nie tylko ze względu na sąsiedztwo geograficzne i bliskość kulturową między oboma krajami, ale również z powodu licznej mniejszości ukraińskiej zamieszkującej Polskę.

Ukraińskie markety Silpo już wkrótce w Polsce? "Eksplorujemy rynek"

Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły, a kierownictwo ukraińskiej firmy prowadzi analogiczne rozmowy z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej, szukając jak najlepszych lokalizacji pod inwestycje. Nieoficjalnie mówi się w tym kontekście o Słowacji, Czechach, Rumunii i Bułgarii.

"Z naszych informacji wynika, że w Polsce brakuje jakościowych powierzchni, które satysfakcjonowałby władze ukraińskiej grupy. Dlatego pod uwagę brane są nie tylko lokalizacje pod wynajem (w centrach i parkach handlowych czy samodzielne budynki), ale także przejęcia działających sieci w odpowiednim formacje lub odkup niektórych lokalizacji od sieci hiper- i supermarketów" - piszą dziennikarze serwisu wiadomoscihandlowe.pl.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Przedstawiciele Silpo nie zdradzają opinii publicznej zbyt wiele, choć jednocześnie nie ukrywają, że przedsiębiorstwo "jest zainteresowane polskim rynkiem i współpracą z polskimi firmami".

"W ostatnich miesiącach sieć handlowa Silpo zaczęła eksplorować polski rynek detaliczny. Przed rosyjską inwazją na pełną skalę badaliśmy najlepsze praktyki w obszarze handlu detalicznego artykułami spożywczymi w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Hiszpanii, Francji i innych krajach UE. I kontynuujemy to w Polsce" - poinformowało biuro prasowe Silpo w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi.

"Podczas eksploracji polskiego rynku odkryliśmy, że polscy eksperci od handlu detalicznego są zainteresowani dość unikalną propozycją wartości Silpo. Nawiązaliśmy wspaniałe współprace, np. z polskimi browarami, rolnikami czy szefami kuchni. Dlatego też korzystne okazało się podzielenie się naszymi doświadczeniami i zbadanie pewnych wspólnych możliwości rozwoju" - dodano w komunikacie przesłanym redakcji.

ML

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
trollmaster
O proszę, a w kometarzach nalot ukropskich trolli.
qwertas
Konkurencja zawsze się przyda. Biedronki i Lidle są bardzo nudnymi sklepami w porównaniu do Silpo. Niech wchodzą, na pewno zajdę jeśli otworzą się na Mazowszu.
intisol
I dobrze, i źle. Dla konsumenta większy wybór to zawsze korzyść, ale z drugiej strony gdyby mieli płacić takie śmieszne podatki jak już istniejące sieci, to lipa.
ministerprawdy
Kulturowo to my mamy blisko do Portugalczyków i Niemców przez Biedronkę, Lidla, Aldi etc :).
Zniesienie barier dla ukraińskiego kapitału oraz gignatyczne marże w branży spożywczej - to jest powód. Dyskonty mają ostatnio wyższe ceny niż sklepy wielkopowierzchniowe. Marże są po kilkaset procent więc dlaczego nie mieli by skorzystać?
Kulturowo to my mamy blisko do Portugalczyków i Niemców przez Biedronkę, Lidla, Aldi etc :).
Zniesienie barier dla ukraińskiego kapitału oraz gignatyczne marże w branży spożywczej - to jest powód. Dyskonty mają ostatnio wyższe ceny niż sklepy wielkopowierzchniowe. Marże są po kilkaset procent więc dlaczego nie mieli by skorzystać? Powróciły czasy gdy nakłady inwestycyjne na sklep można w sezon odzyskać. Ceny spożywki i marże sklepów są na szalonych poziomach a do spożywki co dzień się chodzi i kapitał się kręci.
anty12
Zaplaca cale 0 pln podatku. Zobaczycie ze tak bedzie.
niepejsiaty_polak
Dużo się dzieje. Unifikacja 2 narodów. W każdej dziedzinie. Powoli, ale skutecznie to się odbywa. Komuś się jakaś unia słowiańska we łbie uroila...Ja tego nie chcę. Znam historię, wpuściliśmy krzyżaków i żymian. I wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Do sklepu wchodzę, a tam z głośników mowa obca. Szo szo wokół słychać I tylko Dużo się dzieje. Unifikacja 2 narodów. W każdej dziedzinie. Powoli, ale skutecznie to się odbywa. Komuś się jakaś unia słowiańska we łbie uroila...Ja tego nie chcę. Znam historię, wpuściliśmy krzyżaków i żymian. I wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Do sklepu wchodzę, a tam z głośników mowa obca. Szo szo wokół słychać I tylko blada twarz kobiety starej, która z Wołynia uciekła i nie rozumie, dlaczego...
1a2b
spożywczy handel detaliczny to jest dobry interes. w Polsce nie ma na to chętnych, że aż musimy tu wpuszczać ukraińską oligarchię?
ministerprawdy
Mamy chętnych : Niemcy, Portugalczycy, Francuzi :D
szprotkafinansjery
Ciekawe, czy zmienią logo na takie z napisem łacinką, czy zostanie cyrylica.
andriej_duda
Tak zmienią na UPA i hasło reklamowe: Slava Nacji Smert Lachom!

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki